lot 739I dnes pokračovaly dražby koní - jak Podzimní dražba v Deauville, tak i on-line dražba ročků společnosti Goffs, která měla svůj závěrečný den. On-line nakupování umožnilo Tomáši Jandovi "zúčastnit" se obou dražeb, a ač byl úspěšný na obou, jím na obou dražbách dnes získaní koně nebudou běhat v českém tréninku. Christian Richner se soustředil jen na Deauville, kde během dnešní seance získal tři ročky včetně jednoho krátce po dražbě, a všichni tři naopak směřují do českých stájí.

 
Prvním, kterého dnes zakoupil, byl za 8.000 € vydražený lot 739, hřebec po Kap Rock (Video Rock) z klisny Merka (Jimble), umístěné v pěti překážkových dostizích. Ta dosud dala 5 potomků dostihového věku, z nichž dva zvítězili v překážkových dostizích.

I další ročci mají dispozice především do překážkových dostihů. Za 7.000 € zakoupená VERSION D'HASPEL (lot 810) je dcerou plemeníka Spanish Moon (El Prado), mj. otce jedné ze středečních Richnerových akvizicí. Matka Version Officielle (Air Chief Marshal) je polosestrou skvělého překážkáře The Stomp (Layman), Gd3 vítěze se ziskem přes 900 tisíc eur a taktéž v překážkových blacktype dostizích úspěšného Vlatana (Slickly). Zakoupená klisna je jejím druhým potomkem, první jménem Version Top (Waldpark) nedávno vyhrál jako dvouletek svůj první dostih.Poslední zakoupený roček, již vykastrovaný JASMIN BEDE (lot 808), není anglickým plnokrevníkem, ale patří do skupiny koní hromadně označovaných jako AQPS neboli "Autre Que Pur-Sang", v překladu "jiný než plnokrevný". O schopnostech těchto koní vesměs s velmi vysokým procentem krve anglického plnokrevníka nás přesvědčila už řada koní v čele s trojnásobnou vítězkou Velké pardubické Orphee Des Blins. Za 4.000 € získaný valach je synem rovinového listed vítěze a Gr.3 umístěného Willywell (Jimble), plemeníka, který se v chovu překážkových koní již blýskl vítězkou Gd1 proutěnek v Auteuil Wildriver. Pro nás je zajímavé, že jeho mateřským otcem je hřebec Gay Minstrel (Gay Mecene), který v letech 1997 - 2003 působil v českém chovu, ale nezanechal výraznější stopu.   
Matka nové akvizice Uranie de Vesvre (Leeds), polosestra překážkového listed vítěze Kock de la Vesvre (Sassanian), se třikrát umístila v překážkových dostizích a Jasmin Bede je jejím prvním potomkem. (miv)Související články:
Tomáš Janda nakupoval na on-line dražbě ročků. Dvě vybrané klisny posílí české stáje
Christian Richner koupil polobratra Martinstara za 61.000 €, získal i Bathyrhonova syna
Další noví koně do českých stájí. V Deauville dnes nakupovali Chris Richner a Jaroslav Myška
Christian Richner vydražil v Deauville 13 ročků, 4 z nich posílí české stáje

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking