lot ulyseesDnes v Newmarketu začala tradiční dražba hříbat, z jejíž minulých edicí do našeho turfu přišla celá řada výborných koní v čele s loňským Koněm roku Nagano Goldem, jeho úspěšným stájovým druhem Ignaciem Reillym či početnou enklávou reprezentantů barev Rabbitu Trhový Štěpánov. Během úvodního dne nakupoval i bloodstock agent Tomáš Janda, jemuž se podařilo vydražit 4 ročky, kteří všichni byli nakoupeni pro české majitele.

 
Nejdražším z nich byla za 5.000 gns získaná ryzka (lot 412, odkaz obsahuje i video) z druhého ročníku vítěze Eclipse Stakes (Gr.1) či Judmonte International hřebce Ulysses (Galileo), o něhož se během jeho dostihové kariéry starala Radka Hovadová. Klisna je prvním potomkem nestartovavší Identikit (Pivotal), jejíž matka Ihsas (Rahy), vítězka a matka jednoho vítěze, je pravou sestrou šampióna a mnohonásobného grupového vítěze Rio de la Plata (Rahy).

Další zakoupená klisna, za 2.500 gns získaná hnědka (lot 359, odkaz obsahuje i video) irského původu, je potomkem coolmorského Footstepsinthesand (Giant's Causeway). Její matka Prufrock (Roderic O'Connor) se jako dvouletá 3x umístila a její první potomek, kterému jsou dva roky, zatím nevyběhl. Bába Indaba (Indian Ridge) se umístila v listed a dokázala dát blacktype koně, ještě zajímavější je ale prabába Sedulous, matka několika skvělých chovných klisen a bába šampióna Shirocco (Monsun).

Nepřehlédněte: Ribelino odchází. Vítěz Velké pardubické 2015 ukončil dostihovou kariéru a čeká jej penze

Za pouhých 1000 gns se Jandovi podařilo získat další klisnu, ryzku (lot 474) z druhého ročníku vítěze 2000 Guineas Galileo Gold (Paco Boy). Její matka Solace (Langfuhr) se třikrát umístila, dosud jí vyběhli 3 potomci, z nichž jednomu se podařilo zvítězit. 

Prostřednictvím privátní koupě získal Janda jediného hřebce, taktéž za 1000 gns koupeného bělouše (lot 253) po vítězi Breeders' Cup Juvenile Turf (Gr.1) Outstrip (Exceed And Excel). Matka Serena Grae (Areakan) vyhrála 5 dostihů a její nejstarší dvouletý potomek zatím nestartoval, bába Success Story (Sharrood) však dala tři blacktype vítěze. (miv)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking