australia festosoZa nemalého zájmu ze strany českých subjektů dnes skončila největší letošní breeze-up dražba v Evropě Goresbridge Breeze-Up Sale. Na dražbě, z níž v posledních letech vzešli například vítězka Matron Stakes (Gr.1) z roku 2014 Fiesolana či ve stejném roce ve Falmouth Stakes (Gr.1) úspěšná Music Show, nakupoval letos i bloodstock agent Tomáš Janda, který vydražil 4 dvouletky za celkem 59.500 €.


Když jsme před pár týdny informovali o vydání katalogu na tuto dražbu, psali jsme o tom, že se v něm nachází jeden z našeho pohledu velmi zajímavý dvouletek - klisna z prvního ročníku vítěze Epsom Derby Australia (Galileo), dcera listed vítězky a Gr.1 umístěné Festoso (Diesis), která s Galileem dala vítěze Českého a Slovenského derby Touch of Genia. Právě tato klisna, nabízená jako lot 84 (v odkazu najdete nejen katalogový list, ale i video z jejího cvalu) padla do oka i Tomáši Jandovi, kterému se ji podařilo získat za 24.000 €.  

Druhým nejdražším Jandovým nákupem byl za 20.000 € získaný lot 127, hřebec po Dark Angel (Acclamation) z francouzské listed vítězky Glory Power (Medicean), matky jednoho vítěze ze dvou startovavších potomků.

Za 10.000 € Janda získal lot 153, hřebce po Bated Breath (Dansili) z dvojnásobné vítězky a matky 3 vítězů ze 4 startovavších potomků klisny Featherweight (Fantastic Light), polosestry listed vítězky Wagtail (Cape Cross), a za 5.500 € lot 44, bělouše po Alhebayeb (Dark Angel) z trojnásobné vítězky a matky 2 vítězů ze 4 startovavších potomků Beyound the Sea (Fasliyev). (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking