Flemish duchesseV Deauville již tři dny probíhá tamní prosincová mixed dražba, které se, jak v roli kupujících, tak i prodávajících, účastní několik českých či s naším turfem úzce spojených subjektů. Jedním z nejzajímavějších počinů dosavadního průběhu byl prodej devítileté FLEMISH DUCHESSE (Duke of Marmalade), někdejší přemožitelky Partyday (Footstepsinthesand) v listed v Hoppegartenu, posléze chovné klisny ve stádě Jiřího Trávníčka na francouzském Haras de Beaufay.

 
Listed vítězku Flemish Duchesse, na dražbě nabízenou jako lot 531, zakoupil pro Jiřího Trávníčka Tomáš Janda na stejné dražbě před třemi lety, kdy byla vydražena za 15.000 €. Tehdy byla nabízená březí po Amaron (Shamardal) a z tohoto spojení se před dvěma lety narodil hřebec Flemaron, zakoupený Hanou Juránkovou na říjnové dražbě BBAG za 12 tisíc eur a dnes úspěšně reprezentující stáj Jiřího Charváta. Flemaron letos absolvoval dva starty, po třetím místě v debutu vyhrál v Bratislavě trojku na 1600 metrů. V loňském roce Flemish Duchesse přivedla na svět hnědku Fleduche po Highland Reel (Galileo). V Deauville byla klisna nabízena březí po Zarakovi (Dubawi), vycházející hvězdě francouzského chovu a i díky tomu byla tentokrát prodána za podstatně vyšší cenu - 62.000 €, za kterou ji vydražila Yellow Agency.

Prodána byla také třináctiletá HOLLY POLLY (Dylan Thomas) (lot 544), matka tříleté nezvítězivší Holly Story (Charm Spirit) a dvouletého, třikrát ve Francii umístěného Holly Happy (Shalaa) z lotu Dalibora Töröka. Její cena však dosáhla jen na 3.500 €. 

Nepřehlédněte: Opasan potřetí slovenským Koněm roku. Tituly si ze Slovenska vezou Gasparini, Ideal Approach, Shabana, Feschanda a Petarda

Zajímavý nákup naopak realizovala stáj Westminster, pro níž Tomáš Janda za 8.000 € získal třináctiletou FONTAINE MARGOT (Ballingarry) (lot 594), matku druhého z letošní Velké jarní ceny Westminster Night (Morandi). Klisna, kterí je březí po začínajícím vítězi Prix Jean-Luc Lagardere (Gr.1) a Poule d'Essai des Poulains (Gr.1) Victor Ludorum (Shamardal), bude stát na Trávníčkově Haras de Beaufay.

Nakupoval i Miroslav Kantek. Za 6.000 € vydražil letos narozeného hnědáka (lot 562) po Shalaa (Invincible Spirit) z listed umístěné klisny Khadima (Zamindar), polosestry vynikajícího Khalshaniho (Kahyasi). (miv)               Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net