Nedělní Galavečer slovenského turfu udělal definitivní tečku za letošní sezónou u našich východních sousedů. Potřetí v řadě, jako historicky vůbec první kůň, se Koněm roku stal hnědák stáje Bormann OPASAN (French Navy), který v anketě získal 39 hlasů, o 17 víc než druhý Gasparini (Eagle Top). Třetí skončila Shabana (Jukebox Jury) s 13 hlasy před domácí Stratosferic (El Kabeir) (3 hlasy) a Darling in Pink (Outstrip) s Eyes On You (Thewayyouare), kteří dostali po dvou hlasech. Čeští koně získali celkem 5 šampiónských titulů.

 
Dominovali především klasickému ročníku. GASPARINI ze stáje Tippler Group s.r.o. se suverénně se ziskem 76,8% hlasů stal Nejlepším tříletým hřebcem (valachem), SHABANA (Jukebox Jury), která všechny slovenské starty absolvovala v barvách stáje MS Racing, získala v hlasování o Nejlepší tříletou klisnu dokonce 78% hlasů. Gasparini vedle druhého místa v hlasování o Koně roku skončil druhý i v kategorii Nejlepší vytrvalec, kde též nestačil pouze na domácí hvězdu Opasana.

Stáj Lokotrans bodovala díky IDEAL APPROACHOVI (Bushranger) v kategorii Nejlepší mílař, Jir Sunovi (Shamardal) chyběly 2 hlasy, aby obhájil loňský titul Nejlepší sprinter. 

Nepřehlédněte: Pardubice připravily Mikulášský dárek. Zahájily prodej vstupenek na Velkou pardubickou

Dva titulu získali koně ze stáje Jiřího Charváta. FESCHANDA (Dariyan) je Nejlepší dvouletou klisnou, čtyřletý PETARDA (Free Eagle) získal titul Nejlepší proutěnkář.

Trenérem roku byl zvolen Marián Štangel, který o tři hlasy překonal Luboše Urbánka, jezdcem Jaroslav Línek, který porazil Martina Laube o 9 hlasů. (miv)

SK anketa 22 2
SK anketa 22

zdroj: Závodisko Bratislava    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net