japan cup 2022Excelentní finiš pětiletého domácího VELA AZUL (Eishin Flash), podporovaného coolmorskou jedničkou Ryanem Moorem, rozhodl letošní edici nejpopulárnějšího japonského dostihu Japan Cupu (Gr.1, 3+, 2400 m). Svěřence trenéra Kunihiko Watanabe protáhl Moore v cílové rovině mezi soupeři a ten si pak díky skvělé akceleraci připsal své první Gr.1 vítězství.

 
O 3/4 délky druhý doběhl favorizovaný Shahryar (Deep Impact), vítěz březnového Dubai Sheema Classic (Gr.1) v Meydanu, krk před Weltreisende (Dream Journey). Nejlepším ze zahraničních účastníků byla šestiletá Grand Glory (Olympic Glory), která finišovala na šestém místě, krk před Grand Prix de Paris (Gr.1) Onestem (Frankel).

V dostihu startoval i dřívější český a nyní německý šampión žokej Bauyrzhan Murzabayev, který vedl německého Tunnes (Guiliani), působivého vítěze Preis von Bayern (Gr.1). Svěřenec Petera Schirgena zlobil před startovacími boxy, dostih absolvoval v zadní části pole a ač v cílové rovině ukázal progres, na víc než na deváté místo to nestačilo.

Vítězný Vela Azul je synem plemeníka Eishin Flash (King's Best), vítěze japonského derby 2010 a syna vítězky německého St. Legeru (Gr.2) Moonlady (Platini). (miv) 

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net