WilantosHistoricky první Christmas-Online-Sale, vánoční online dražba pořádaná německou dražební společností BBAG, zaznamenala solidní úspěch. Po dvoudenním nabídkovém řízení se dražba uzavřela v neděli s výsledkem 40 prodaných koní, za které noví majitelé zaplatili celkem 239.500 €, tedy v průměru zhruba 6.000 € za každého. Na dražbě nakupoval i trenér Greg Wroblewski, který získal třetího nejdražšího koně dražby a v posilování svého mateřského stáda pokračoval Miroslav Kantek.

Wroblewského novou nadějí je za 18.000 € zakoupený čtyřletý valach WILANTOS (Adlerflug) (lot 66), dosud připravovaný v Kolíně nad Rýnem Henkem Grewem. Ryzák často běhající ve Francii má na svém kontě dvě vítězství, z nichž to nejčerstvější získal 5. listopadu v Deauville, kde pěkně vyhrál prodejku o 20 tisíc eur na 2500 metrů (viz záznam), po kterém byl zakoupen zpět svým majitelem za 22.444 €. Následně sice v Deauville zklamal desátým místem v handicapu Classe 2, nicméně si z Francie odváží solidní rating 34 kg.

Nakupoval i Miroslav Kantek, který vydražil dvě chovné klisny. Za 1.500 € zakoupená šestnáctiletá MOLLY MAXIMA (Big Shuffle) (lot 30), trojnásobná vítězka a pravá sestra šampióna německých dvouletých hřebců Molly Maxe, již dala 6 vítězů ze 6 startujících potomků včetně šestinásobného vítěze Molly Le Clou (Doyoun), v listed vítězného hřebce, který doběhl třetí v německých 2000 Guineas. Klisna je mj. i matkou valacha Molly Massimo (Soldier Hollow), německého vítěze, jehož před rokem Kantek zakoupil na říjnové dražba v Baden-Badenu a který bez většího úspěchu letos běhal na Slovensku i u nás.

Nepřehlédněte: Brněnská dráha pokračuje v úpravách. Příští rok se bude startovat bez startovacích boxů

Druhou Kantkovou akvizicí je za 3.500 € zakoupená dvanáctiletá REINE LIBERTE (Big Shuffle) (lot 35), umístěná pravá sestra listed vítězky a druhé z německých 1000 Guineas Reine Heureuse. Reine Liberte zatím vyběhli dva potomci, oběma se podařilo opakovaně zvítězit, a do Česka přichází březí po nejžádanějším německém plemeníkovi posledních dvou sezón Best Solution (Kodiac). (miv)