158První den Vente d'Eté, letní mixed dražby společnostri Arqana, který nabídl především dvouleté v breeze-up části a pak stejně staré koně s překážkovými rodokmeny tzv. "stores", se odehrál za značného zájmu českých stájí. Ty by mělo posílit minimálně 10 dvouletých koní, nakoupených jak pro rovinové, tak i pro překážkové účely. Dvouletci se skokovým potenciálem byli sice mezi českými nákupy zastoupeni méně početně, právě k nim však patří nejdražší kůň, který byl včera českým subjektem získán.

 
Stal se jím za 52.000 € Hanou Juránkovou zakoupený valach LORD SACRE (lot 158) francouzského plemene AQPS, reprezentující velmi kvalitní překážkovou krev. Jeho otcem je jeden z nejúspěšnějších producentů překážkových koní Saint Des Saints (Cadoudal), matka Altesse Sacree (Daramsar) sice neběhala, ale jen polosestrou legendárního Sprinter Sacre (Network), vítěze 10 překážkových dostihů, jemuž se dvakrát podařilo zvítězit v Queen Mother Champion Chase (Gd1) v Cheltenhamu. Altesse Sacree se ukazuje jako slibná matka. Dva z jejích potomků již zvítězili v překážkových dostizích včetně pravého bratra nové akvizice valacha Inferno Sacree, který vyhrál v Anglii 5 dostihů přes proutěné překážky, třetí má za sebou vítězství v point-to-point.

Hana Juránková je podepsána i pod nákupem druhé překážkové naděje ryzákem LYRIC MOON (lot 236). Dvouletý valach, zakoupený za 12.000 €, je synem úspěšného překážkového plemeníka Spanish Moon (El Prado) a listed vítězky z Auteuil Lyric Melody (Lyphard's Wish), matky tří překážkových vítězů.

Otec Abhy Zelzal bude mít v našem turfu další zastoupení

Juránková vydražila také tři dvouleté v breeze-up části dražby, jejich cílem budou rovinové dostihy. Za 31.000 € získala hřebce irského původu (lot 67) (cval) po Gr.1 sprinterovi Profitable (Invincible Spirit) z nestartovavší Inca Husky (Kodiac), polosestry Gr.1 vítěze Laws of Indices (Power) a nyní již i matky v listed umístěné Disillusion (Profitable), která je pravou sestrou nové české posily.

Velmi dobrým rodokmenem se může pochlubit i za 20.000 € zakoupený valach (lot 69) (cval), který je synem plemeníka Zelzal (Sea The Stars), otce Derby vítězky Abhy. V chovu se již stihla prosadit i jeho matka Irish Vintage (Loup Solitaire), která dala 4 vítěze včetně premianta Prix Yacowlef (L) Mocklershilla (Siyouni).

Třetí akvizicí Hany Juránkové pro rovinový provoz je za 9.000 € získaný hnědák (lot 92e) (cval) po prověřeném Bungle Inthejungle (Exceed and Excel), první potomek na dráze nevýrazné Fanny Blankers (Fast Company), polosestry dvou blacktype koní.

Pětice koní pro rodinu Koplíků
 
Na zajímavé posily své stáje se může těšit Ingrid Janáčková Koplíková, která v Deauville vydražila čtyři koně. Nejdražším z nich byl za 33.000 € získaný hnědák irského původu (lot 92p) z prvního ročníku dvojnásobného Gr.1 vítěze Ten Sovereigns (No Nay Never), syn nestartovavší Wild Idle (Seeking The Storm), matky Gr.3 umístěné Roadrunner's Honor (Honor Code). Bábou hřebce je Gr.1 vítězka Storm Song (Summer Squall), z jejíž rodiny vzešla celá řada blacktype koní včetně trojnásobného Gr.1 vítěze Order of St George (Galileo).Za 14.000 € získala Koplíková klisnu (lot 82) (cval) po Le Havre (Noverre) z Mikkwa (Elusive Quality), matky dvou vítězů, za 7.500 € další klisnu (lot 92m) (cval), dceru prověřeného Mehmase (Acclamation) a třikrát bez úspěchu startující Nina Bonita (Danehill Dancer), matky jednoho vítěze a za 4.000 € hřebce (lot 13)(cval) z prvního ročníku sprintera Inns of Court (Invincible Spirit), pátého potomka nestartovavší Sahaayef (Mawatheeq), polosestry Gr.3 vítěze Zamaam (Muhtathir).

Nakupoval i trenérčin otec Zdeno Koplík, který za 3.500 € získal v Anglii narozenou klisnu (lot 45) (cval) po Belardo (Lope de Vega) z jednou umístěné Cape Mystery (Cape Cross), matky jedné vítězky. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net