18V Deauville v úterý začala podzimní dražba ročků, největší kontinentální dražba ročních nadějí, která i v českém turfu hraje velmi významnou roli. S výsledky úvodního dne mohli být pořadatelé nadmíru spokojeni. Z 207 nabídnutých ročků našlo 170 (82%) nové majitele, průměrná cena vzrostla o značných 18% na 91.653 € a ještě výrazněji stoupl medián, který dosáhl rovných 70 tisíc eur. Nakupovaly i české stáje a ač počet zakoupených ročků pro náš provoz není vysoký, jejich papírový potenciál je nemalý..

 
Platí to v první řadě o nákupu stáje Lokotrans, která za 80.000 € získala ve Francii narozeného hřebce (lot 18) po prověřeném Oasis Dream (Green Desert), otci 135 blacktype vítězů. mezi nimiž najdeme i bývalého krabčického plemeníka Dux Scholara. Matka Quanzhou (Dubawi) vyhrála dva dostihy včetně listed Grand Prix du Nord a v dalších dvou listed dostizích se umístila. V chovu dosud dala čtyři vítěze ze sedmi potomků dostihového věku, dva z nich získali blacktype vítězství. Francouzský Hooking (Lope de Vega) vyhrál ve svém rodišti tři listed dostihy a vydělal přes čtvrt milionu eur, nám bližší Le Destrier (Le Havre), úspěšně běhá v Polsku, kde v říjnu opanoval i první "blacktype ročník" tamního největšího dostihu Velké varšavské.

Nakupoval i Tomáš Janda, který za 22.000 € vydražil bělku (lot 84) po vítězi Deutsches Derby (Gr.1) a úspěšném mladém plemeníkovi Sea The Moon (Sea The Stars). Kvalitu najdeme i na mateřské straně klisny kvalifikované pro zisk francouzských majitelských prémií. Matka Abys (Montjeu), dvojnásobná vítězka, se umístila v listed dostizích v Německu i ve Francii a mezi jejími třemi vítěznými potomky najdeme i hřebce Suffrage (Mastercraftsman), který finišoval třetí v Prix de l;Avre (L). Bába Dibenoise (Kendor) sice neběhala, v chovu však dala tři grupové vítěze, z nichž dva uspěli i na Gr.1 scéně - vítěz Prix Ganay (Gr.1) Corre Caminos a v Criterium de Saint-Cloud (Gr.1) úspěšný Racinger (Spectrum).

Miloslav Vlček     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net