Lot 120 JamaxV sobotu skončila dvoudenní míxed dražba společnosti BBAG, na níž si vyhlédlo nové posily hned několik tuzemských majitelů. České stáje měly zájem především o ročky, kterých by z Baden-Badenu mělo do Česka směřovat minimálně pět, ale zakoupeno bylo i jedno odstávče a také jeden dvouletý hřebec hodně zajímavého rodokmenu, zatím čekající na svou dostihovou premiéru.


Hned tři ročky získala stáj Jamax, která vydražila dva hřebce a jednu klisnu, za které celkem zaplatila 54 tisíc eur. Papírově nejzajímavější z této trojice je v Irsku narozená klisna (lot 120) po vítězi Prix de l'Arc de Triomphe (Gr.1) Waldgestovi (Galileo). Za 32.000 € zakoupená ryzka je třetím potomkem německé listed vítězky Emboss (Cape Cross), listed vítězství má na svém kontě i bába Eilean Ban (Silver Hawk), matka amerického listed vítěze L'Oiseau d'Argent.Stejnou stájí za 11.000 € získaný bělouš (lot 114) pochází z úvodního ročníku plemeníka Destino (Soldier Hollow), německého Gr.3 vítěze, který finišoval druhý v Deutsches Derby (Gr.1). Matka Delightful Lady (Verglas) se jednou umístila, v chovu však již dala 3 vítěze ze 4 startujících potomků.

Stejnou sumu stál i tmavý hnědák WALDPOET (lot 101), syn u nás díky Mr Spexovi či Poldi's Liebling dobře známého Tai Chi (High Chaparral). Matka Wiesenblume (Halling) běhala jen dvakrát, přesto má na svém kontě jedno vítězství a slibně si vede i v chovu, když oba její startovavší potomci zvítězili.

Polosestra Abrams Creeka i klisna z rodiny Bathyrhona

Tři koně v zastoupení českých stájí vydražila také Hana Juránková. Nepochybně zajímavým koněm je za 6.000 € získaná roční hnědka ALUNIS (lot 84), dcera dalšího z nám dobře známých plemeníků Reliable Mana (Dalakhani) a dvojnásobné francouzské vítězky Santanna (Country Reel), která je nejen matkou dvakrát v Gr.3 společnosti umístěného Arcandi (Zarak), ale také druhého ze Slovenského derby Abrams Creeka (Adlerflug), který před prodejem do Švýcarska úspěšně hájil barvy Lokotransu.

Nepřehlédněte: Ingrid Janáčková Koplíková má skvěle nazbrojeno. Týden po zimní královně její svěřenci ovládli zimního favorita a slibně se ukázal i další dvouletek

Hana Juránková vydražila i jedno odstávče - klisnu BE MY PERSON (lot 166), která stála 4.000 €. Dcera též u nás solidně zapsaného Amarona (Shamardal) je čtvrtým potomkem čtyřnásobné vítězky Bella Bijou (Santiago), prabába Bennetta (Top Ville) byla skvělou matkou, která dala například Gr.3 vítěze a pozdějšího plemeníka Banyumanik (Perugino) a je bábou nám dobře známého Bathyrhona (Monsun). 

Ještě lepším rodokmenem se může pyšnit za 13.000 € zakoupený dosud nestartovavší dvouletý STEPPINGSTONE (lot 27). Ryzák, dosud připravovaný Waldemarem Hickstem, je synem plemeníka Footstepsinthesand (Giant's Causeway) a jednou vítězné Sea the Sunrise (Sea The Stars), polosestry tří blacktype koní z rodiny excelentní Sacariny (Old Vic).

V Badenu nakupovala i Lucie Bošková, které se za 2.000 € podařilo získat roční klisnu KALANI (lot 125), dceru plemeníka Havana Gold (Teofilo). V Anglii narozená ryzka je prvním potomkem klisny Kalakaua (Gleneagles), polosestry vítěze Melbourne Cupu Rekindling (High Chaparral) či druhého z Irish Derby Golden Sword (High Chaparral).

Syn Dally Hit neprodán

Na dražbě bylo nabízeno i několik koní s českými konexemi. Nejzajímavějším z nich byl roční DRAGONS BLOOD (Wireless), napajedelský rodák z vynikající Dally Hit (Ad Valorem), který byl za 20.000 € zakoupen zpět svým majitelem. Nového vlastníka nenašla ani pravnučka Arvy (Scottish Rifle) chovná klisna ANGEL (Jukebox Jury), která byla koupena zpět za 8.000 €.

Miloslav Vlček      
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net