lot 263 tarrireV úterý začal další ročník Tattersalls Ireland September Yearling Sale, zářijové dražby ročků irské pobočky společnosti Tattersalls, jejíž konání však bylo, stejně jako v loňském roce, přesunuto kvůli protikoronavirovým opatřením do anglického Newmarketu. Dražba, která má na český turf už řadu let nemalý vliv, byla hned úvodní den svědkem tří nákupů bloodstock agenta Tomáše Jandy, z nichž dva přímo putují do českého tréninku, u třetího to zatím není jisté, ale ani vyloučené.

 
Do českého tréninku každopádně už nyní směřují obě zakoupené klisny. Tou dražší z nich byla za 21.000 Ł získaná ryzka (lot 263) po jednom z nejlepších "trávových" plemeníků v americkém chovu hřebci Kitten's Joy (El Prado). Klisna je prvním potomkem nestartovavší Salentein (War Front), jejíž matka City to City (City Zip) vyhrála v USA 8 dostihů včetně čtveřice Gr.2 zkoušek. Velmi zajímavá je rodina i v dalších generacích. Čtvrtou matkou Jandovy nové akvizice je nestartovavší Rainbow Two (Halo), pravá sestra kanadské šampiónky ve dvou a třech letech Rainbow Connection, matky multišampióna českých plemeníků Rainbows for Lifa (Lyphard).

Nepřehlédněte: Nagano Gold s nehratelným kurzem. Hvězdu letošního EJC vypsal Tipsport v kurzu 1,22:1

Druhou klisnou, kterou se dnes Tomášovi podařilo získat, je za 15.000 Ł vydražená hnědka (lot 124) po vítězi francouzského derby a velmi solidně v chovu začínajícím New Bay (Dubawi). I matka Lavinidad (Lawman) ukázala blacktype třídu vítězstvím v listed Corrib Stakes a oba její startovavší potomci se umístili. Blacktype vítězství získala i prabába Iuturna (Intidab), která v Itálii vyhrála dva listed dostihy.

Třetím Jandovým nákupem, u něhož však zatím není jisté, že přijde do českého tréninku, je za 15.000 Ł prodaný hřebec (lot 191) po vítězi Deutsches Derby a velmi úspěšném mladém plemeníkovi Sea The Moon (Sea The Stars). Hřebec je prvním potomkem nikdy neběhající My Daydream (Oasis Dream), dcery šampiónky dvouletých klisen v Irsku Termagant (Powerscourt).

V Katalogu ročků přibyly tři nové nabídky. Mezi nimi i pravý bratr dvou jedničkových koní včetně klisny umístěné v klasických dostizích

Během úvodního dne našlo nové majitele celkem 217 ročků plus jeden byl prodán privátně. Průměrná cena dosáhla částky 26.279 Ł, medián byl rovných 20 tiusíc liber. Nejdražšího koně dne získala Global Equine Group, která za dceru (lot 217) coolmorského No Nay Never (Scat Daddy) a jednou vítězné Pink Damsel (Galileo), pravé sestry Gr.3 vítězky a velmi úspěšné matky Say, zaplatila 130.000 liber.

Dražba pokračuje ve středu. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net