lot60 alicegirlVčera proběhl první den Vente d'Été, letní mixed dražby společnosti Arqana v Deauville, jejíž významnou součástí byla breeze-up dražba dvouletých koní. Právě ta přitáhla pozornost i dvojice českých trenérů Zdena Koplíka a Radka Holčáka, kteří na ní zakoupili dohromady 7 dvouletků za celkových 78.000 €. Koplík, kterého zastupovala agentura SGS Agency, získal 5 dvouletků, Holčák sice jen dva, ale z pohledu investovaných prostředků byl největším českým kupcem, když utratil 43.000 €.

 
Nejdražším z nakoupených dvouletků byl za 27.000 € vydražený lot 81H, hřebec po vítězi Prix Jean Prat (Gr.1) a úspěšném plemeníkovi Havana Gold (Teofilo), druhý potomek anglické vítězky ve třech letech Cape Cay (Cape Cross). Jeho matka je polosestrou vítězky Bewitch Stakes (Gr.3) Cay Dancer (Danehill Dancer) a listed vítězky Dynamic (Teofilo).Druhou Holčákovou akvizicí je za 16.000 € získaný lot 60, taktéž syn Havana Golda z italské vítězky Alice Girl (Oratorio), jejímž je třetím potomkem. Bába hřebce, jehož předváděcí cval si můžete prohlédnout zde, sice neběhala, ale dala 4 vítěze včetně Gr.3 umístěné Jeanne Girl (Rip Van Winkle) a v listed placírujícího Jack Boye (Hawk Wing).

Z pětice získané Zdeno Koplíkem byla nejdražší hned v úvodu nabízená hnědka (lot 3, na odkazu u všech koní uvidíte i záznam jeho cvalu) po výborném Kodiacovi (Danehill), která stála 9.000 €. Klisna je šestým potomkem nestartovavší Elektra Marino (Mount Nelson), polosestry špičkového sprintera Equiana (Acclamation), dvojnásobného vítěze King's Stand Stakes (Gr.1) a dnes plemeníka irského národního hřebčína, a také dalších dvou blacktype vítězů. V chovu dala Elektra Marino zatím jednoho vítěze valacha Loving A Boom (Acclamation), který však v Hongkongu vydělal už téměř půl miliónu liber. Prabába Mirmande je bábou Gr.2 vítěze Va Banka (Archipenko), který v loňském roce působil v chovu Hřebčína Střelice.

Za 8.000 € získal Koplík lot 43, hřebce po vítězi Irish 2000 Guineas Awtaad (Cape  Cross), třetího potomka anglické vítězky Secret Quest (Pivotal), jejíž první potomek Snookered (Born To Sea) je sériových vítězem na rovinách i na překážkách. Za stejnou sumu byla privátně zakoupena i klisna (lot 52) po vítězi Prix Jean Prat (Gr.1) Territories (Invincible Spirit) z třikrát umístěné Taleteller (Bernardini), dcery listed vítězky Taletobetold (Tale of The Cat).

52
Nová posila Koplíkovy stáje klisna po Territories. Foto Arqana

V našich končinách dobře známého coolmorského plemeníka Holy Roman Emperora (Danehill) bude na českých drahách reprezentovat další potomek - za 6.000 € získaná v Irsku narozená klisna (lot 30) z nestartovavší My Better Half (Rip Van Winkle). Klisna je prvním potomkem své matky, její bába se ale již v chovu dokázala prosadit díky vítězi Dragon Stakes (L) Riflescope (Raven's Pass).

Ani otec nejlacinější Koplíkovy posily vítěz Prix Morny (Gr.1) Shalaa (Invincible Spirit) není českým turfmanům neznámé jméno. Hřebec, jehož služeb ve Francii pro své klisny využívá Jiří Trávníček, je otcem za 4.000 € zakoupeného hřebce (lot 81A) z listed vítězky Helisy (Elusive City), jejímž je druhým potomkem. (miv)
 

        Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net