vitek jakubIrský národní hřebčín v těchto dnech přivítal 26 studentů 2016 Thoroughbred Breeding Course, prestižního kurzu majícího tradici již od roku 1971. Mezi studenty sedmi zemí je i český zástupce - Jakub Vítek.


Syn bývalého trenéra a nyní úspěšného fyzioterapeura dr. Romana Vítka a vnuk mnohonásobného šampióna českých trenérů Františka Vítka je společně s Maďarkou Livií Prem jediným zástupcem bývalého východního bloku mezi studenty. Jak uvádí dnešní European Bloodstock News je cílem kurzu připravit mladé lidi na kariéru v plnokrevném průmyslu, což se mu dlohodobě daří, neboť řada z jeho absolventů je dnes na významných pozicích v hřebčínech, tréninkových centrálách, dražebních společnostech, pojišťovacích společnostech i dostihových médiích po celém světě.
Kurz je zaměřen na získání praktických zkušeností ve všech aspektech týkajících se chovu koní, kromě Irish National Stud studenti navštíví další hřebčíny, dostihové stáje i dražební společnosti, na závěr je čeká zkouška a hodnocení vlastního projektu.

vitek jakub

Studenti 2016 Thoroughbred Breeding Course, Jakub Vítek je 9. zleva. Foto EBN     

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking