foto s logem 2Nová řada výživového programu pro koně vznikla na základě dlouholetých zkušeností a využití odborných znalostí. Výživový program pro koně Fitmin Lifetime nutritional programme pokryje díky svým variantám potřebu krmiva ve všech fázích života koní od hříběte po seniora.  

Je složen z pěti kategorií výrobků a přináší do výživy významný „Faktor“. Všechny produkty jsou totiž obohaceny tzv. Fitmin Faktorem, což je komplex biologicky účinných látek důležitých pro udržení celkového zdraví koně. Fitmin Faktor podporuje celkovou tělesnou kondici koně, zažívací systém, posiluje imunitu, zmírňuje příznaky stárnutí, a tak napomáhá k prodloužení plnohodnotného života koní. Výživový program pro koně Fitmin byl vytvořen ve spolupráci s Kentucky Equine Research v USA, jehož celosvětově uznávanými experty je také garantován.


Fitmin Faktor
je přirozeně bohatý na nukleotidy, zvyšuje využití krmiv, podílí se na rozvoji imunity, posiluje funkci zažívacího systému a podporuje regeneraci střev, přispívá k normální funkci srdce, mozku a zraku, pomáhá kontrolovat vliv mykotoxinů a redukuje jejich absorpci.

Naší filozofií je krmit zvířata jen tím, co skutečně potřebují,“ vysvětluje Eliška Skalická, brand manager značky Fitmin, a dodává: „S orientací v široké nabídce krmiv a doplňků chovatelům pomohou naši výživářští specialisté, kteří jim poskytnou kvalitní poradenství ve všech oblastech výživy. Chovatelé se s nimi mohou domluvit i na osobní konzultaci přímo ve stáji, kde jim pomohou sestavit denní krmnou dávku podle individuálních potřeb koní.“

Fitmin program pro koně tvoří 5 kategorií výrobků:

Extrudovaná krmiva
Kvalita extrudovaných krmiv je zabezpečena speciální výrobní technologií, řízenou EXTRUZÍ. Vlivem vysokého tlaku a šokového zahřátí dochází k popraskání buněčných stěn použitých surovin a tím ke zvýšení stravitelnosti a maximální využitelnosti dodaných živin. Dalšími výhodami extruze jsou, díky tepelné stabilizaci, vysoká hygienická čistota a bezprašnost krmiva.

Řada extrudovaných krmiv Fitmin obsahuje 4 druhy: Fitmin Opti, krmivo pro každého koně bez ohledu na kategorii a intenzitu tréninku, Fitmin Complete, které je určeno pro hobby koně při nízké a střední zátěži. Fitmin Energy je doplňkové krmivo s vysokým obsahem lehce využitelné energie, nezbytné pro dosažení vysokého výkonu koní v období tréninku nebo jiné pracovní zátěže. A posledním extrudovaným krmivem je Fitmin Extrudovaný len, který působí protizánětlivě a posiluje imunitní a trávicí systém.

foto s logem

Granulované krmné směsi
Granulovaná doplňková krmná směs bez ovsa Fitmin Hobby je určená pro hobby koně a pro koně v lehké tréninkové zátěži. Granulovanou bílkovinnou krmnou směs bez ovsa Fitmin Junior by měla dostávat hříbata, březí a laktující klisny. Fitmin Sport je granulovaná krmná směs bez ovsa vytvořená pro koně v lehké a střední tréninkové zátěži. Koním ve střední až intenzivní tréninkové zátěži se osvědčí granulované energetické a živinově bohaté krmivo bez ovsa, Fitmin Training. Chovatelé koní v dostihovém tréninku by měli sáhnout po granulované směsi Racing, vysoce energetickém a živinově bohatém krmivu bez ovsa. Zejména koním v rekonvalescenci, ale i ostatním koním všech kategorií by mělo být podáváno granulované doplňkové krmivo Reformer, které podporuje nasvalení koně a zlepšení celkové kondice.

Minerální krmivové doplňky
Řada vitamino-minerálních doplňků se skládá z celkem šesti druhů preparátů, které koním dodají potřebné látky v pečlivě připraveném složení pro zdravý růst a vývoj, ke správné regeneraci při vysoké tréninkové zátěži, pro březí či kojící klisny a k doplnění základní potřeby makroprvků.

foto s logem 8

Doplňky Solution
Tyto výživové doplňky se zaměřují na specifické problémy, jako jsou obezita, problémy se srstí, výkonností nebo se soustředěností. Například Fitmin Gastro Protectorpřispívá k přirozené ochraně žaludeční sliznice a pomáhá při obtížích způsobených gastroduodenální ulcerací. Další doplněk s názvem Fitmin Herbs Bronchial je směs účinných bylin určených pro zlepšení dýchání koní, ke zklidnění a uvolnění dýchacích cest. Každý doplněk je jedinečný svým složením a účinností.

Pochoutky
Posledním druhem výživových doplňků jsou pochoutky, které koním chutnají a zároveň jim prospívají. Příležitostná odměna ve formě kroketek pro koně všech kategorií je zdravá, snadno stravitelná a velmi chutná. V nabídce jsou medové kroketky s biotinem, mrkvové s vitaminem E a jablečné s vitaminem C.

Více se dozvíte na www.fitmin.cz


O značce Fitmin:
Fitmin je značka výživových programů, doplňků a krmiv pro psy, kočky a koně. Výrobní centrum sídlí v České republice v obci Helvíkovice u Žamberka. Fitmin je jedinou českou značkou a jednou z mála značek v Evropě, která využívá technologii pro přidání čerstvého masa do granulí. Používá se tzv. strojově vykostěné maso vysoké kvality, které je využíváno také v potravinářství. Součástí společnosti je vlastní chovatelská stanice, takže na kvalitu a chutnost krmiv dohlížejí také psi plemene border kolie. Historie značky Fitmin sahá do 90. let minulého století, kdy zde rodina Štěpánků navázala na zemědělské a chovatelské kořeny a vybudovala vlastní výrobnu krmiv pro hospodářská zvířata. Výroba krmiv pro psy byla v Helvíkovicích zahájena roku 1998, od roku 2008 se zde vyrábí také krmivo pro kočky. Značka Fitmin je v současné době součástí nadnárodní skupiny Dibaq.
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking