Fitmin firmaSoučasná pandemie a opatření, která byla přijata proti jejímu dalšímu šíření, ovlivnila většinu firem nejen v České republice. Řadu opatření kvůli zachování kontinuity výroby a obchodu musela zavést i společnost Dibaq a.s., tvůrce oblíbené značky krmiv Fitmin a spoluvydavatel těchto stránek. Jak zvládají v Dibaqu nouzový stav nám popsal Ing. Jan Novák, kterého jsme se též zeptali, zda není nějak ohroženo konání Fitmin Cupu.

 
"Jak zvládáme v Dibaq a.s. nouzový stav se všemi omezeními a důsledky, které sebou tato mimořádná situace přináší? Vyrábíme, zavážíme," lakonicky komentuje naši otázku Novák. "Ještě před vyhlášením nouzového stavu jsme v naší společnosti přijali preventivní opatření, která měla snížit riziko nákazy zaměstnanců corona virem. Jeden pozitivní případ nákazy by znamenal pro část pracovníků nebo pro celou firmu nástup do karantény a omezení nebo uzavření celé výroby." 

Následným základním opatřením bylo rozdělení zaměstnanců do skupin se specifickým režimem pro výrobu, správu a obchod. "Cílem bylo oddělit jednotlivé skupiny tak, aby se lidé z nich nepotkávali, tedy na ty, kteří musí vykonávat svou práci ve výrobě a v sídle společnosti a na ty, kteří mohou pracovat z domu."

Lidé nakupovali pro sebe mouku, pro svá zvířata naše krmiva

Další zásadní opatření byl zákaz přijímání návštěv v sídle společnosti a omezení osobních schůzek s partnery v Česku i v zahraničí. "Podle výše rizika byli jednotliví zaměstnanci vybaveni ochrannými prostředky, rouškami, respirátory a samozřejmě desinfekcí. Musíme tímto poděkovat i chráněné dílně Sdružení Neratov, kde pro naše lidi v první linii ušili dostatek ústních roušek. Celý tento komplex preventivních kroků nám umožnil vyrábět a distribuovat bez toho, aby naši obchodní partneři museli řešit ještě problémy s dodávkami krmiv," vysvětluje Novák.

"I v režimu „home office“ jsme díky digitálním technologiím byli stále v kontaktu jak mezi sebou, tak i s vnějším světem. Obchodovali jsme s našimi partnery napřímo přes naši distribuční síť, přes e-shopy a i export probíhal bez větších omezení. Tak, jak lidé nakupovali do zásoby mouku a trvanlivé potraviny, tak mysleli také na svá zvířata a nakupovali pro ně krmiva."

Spolupráce s Luka Racing, Fitmin Cup v plném rozsahu

Jak Novák zdůrazňuje, ani v nouzovém režimu nepřestali pracovat na vylepšení svých produktů. "Nezaháleli jsme ani ve vývoji a inovacích a v příštích měsících uvedeme na trh novou generaci extrudovaných krmiv Fitmin OPTI a ENERGY," zdůrazňuje.

Novinkou je také zahájení partnerství se stájí LUKA RACING. "Od začátku letošní dostihové sezóny budete moci registrovat společnou prezentaci značek Fitmin a LUKA RACING. Vlastní spolupráce a dodávky, hlavně extrudovaných krmiv, probíhají již několik let, ale letos jsme se dohodli na zintenzivnění naší kooperace."

Pro dostihové příznivce je vedle výroby krmiv Fitmin známý i díky populárnímu seriálu pro dvouleté českého chovu Fitmin Cupu. Navzdory posunutému začátku sezóny a výrazným omezením, s nimiž první dostihové dny proběhnou, by měl Fitmin Cup proběhnout stejně jako v předešlých letech, a tak se na pražském závodišti můžete těšit, doufejme že co nejdříve i na živo, z celého programu pěti dostihů. "Začínáme 28. června a následné termíny jsou 15. srpna, 6. září, 4. října a končíme v listopadu 8. nebo 15.. Listopadový termín bude ještě upřesněn," vypočítává Novák.

"Ačkoli letos prožíváme situaci, která ovlivňuje náš každodenní osobní i profesní život, je třeba si zachovat zdravý optimismus a myslet na to, že každá krize přináší nové příležitosti.. Fitmin jede. Společně to zvládneme," uzavírá Novák.


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net