logo fitmin 2017Značka Fitmin přichází v řadě SOLUTION pro koně, s novými a inovovanými krmnými doplňky. V překladu anglické slovo Solution znamená řešení. Řešení běžných zdravotních problémů pomocí podávání vhodných krmných doplňků. 


Obecně známé a velmi populární, nejen ve výživě koní,  jsou doplňky zaměřené na výživu kloubní chrupavky.  Doplňky kloubní výživy jsou většinou postaveny na tradičních účinných látkách. Pro rychlý efekt a vysokou účinnost jsou však stále oblíbenější přípravky s obsahem kyseliny hyaluronové.

Značka Fitmin má ve svém sortimentu pro koně už dlouhá léta doplněk kloubní výživy Fitmin FLEXI TRIO, který je postaven na chondroitinu, glukosamin sulfátu a MSM. Letos jsme tento úspěšný doplněk inovovali a obohatili o další účinné látky. Nový doplněk kloubní výživy, pod obchodním názvem Fitmin FLEXI PENTA, je doplněn o rybí kolagen, bohatý zdroj esenciálních aminokyselin, získávaný z kůží tresek lovených v severních oblastech atlantického oceánu. Druhou novou účinnou látku, hyaluronát sodný. Účinnost tohoto komplexu je posílena minerálními prvky v organické formě chelátů. Měď, selen, mangan a zinek a vitamíny C a E, jsou prvky důležité pro zdravou funkci a regeneraci kloubní chrupavky.

Novým výrobkem pro podporu krvetvorby je Fitmin HEMOFORM. Je to komplex účinných látek podporující kardiovaskulární systém. Komplex železa, mědi a manganu v organické vazbě chelátu, společně s vitamíny B komplexu, B12 a kyselinou listovou a vitamínem C, jsou nezbytné pro zdravou tvorbu červených krvinek, přenašečů esenciálních živin a tkáňového kyslíku. Kombinace rybího kolagenu a kyseliny hyaluronové, podporuje elasticitu a pevnost tělních tkání, kloubů, šlach, kůže včetně cévní soustavy. Další obsažená surovina, Juka shidigera, je bohatá na saponiny, účinné látky, které napomáhají odstranění patologických usazenin z těla a z krevního oběhu. Spolu s komplexem obsažených bylin působí detoxikačně a i na celkové pročištění organismu.

Třetí novinkou je Fitmin Herbs CALMER, svým složením napomáhá snižovat účinky stresujících faktorů a působí na zklidnění nervózních koní. Komplex vitamínů skupiny B omezuje účinky stresů a pomáhá udržet normální funkce nervového a imunitního systému. Vitamín C napomáhá regeneraci po fyzické a psychické zátěži. Směs bylin obsahuje pro celkové zklidnění meduňku a hloh, který má v případě silného nervového vypětí a dlouhodobého stresu uklidňující účinky. Hořčík působí na správnou činnost svalů, mírní nervozitu a podrážděnost. Sušená řasa Schizochytrium limacinum je bohatým zdrojem Omega 3 mastné kyseliny DHA, která přispívá k normální funkci mozkové činnosti.

Nové výrobky byly v uplynulém období úspěšně testovány na problémových koních. Vzorky těchto doplňků byly testovány v nezávislé laboratoři v britském Suffolku na přítomnost zakázaných látek s výsledkem, že ve vzorcích Fitmin FLEXI Penta, HEMOFORM a CALMER nebyly nalezeny sledované zakázané látky.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking