tochovice2Před 50 lety, 16. června 1968, se v Tochovicích konaly první oficiální dostihy. Premiéru, byť s neoficiálními dostihy, si tamní závodiště odbylo již v říjnu předchozího roku, kdy též Státní statek Tochovice, vlastník nového závodiště, zaregistroval svou dostihovou stáj.


V jednom z dostihů prvního mítinku se dočkaly vítězství i domácí zásluhou Javy II, pozdější chovné klisny tochovického stáda. Dostihy se v Tochovicích konaly i následující rok, pak se ale na dlouhých 11 let tamní závodiště odmlčelo a sloužilo jen přípravě tochovických koní. Obnova přišla 27. září 1980, kdy se v rámci zemělského dne a výstavy konal po dlouhé přestávce další mítink.

Zlatým obdobím pro tochovické závodiště byl počátek 90. let, kdy po zrušení Státního statku převzal pořádání dostihů Václav Chaloupka a jeho firma Cavalier Sport. Na dostihy se již do Tochovic nejezdilo jen jednou v roce, v sezóně 1992 se zde konalo dokonce 11 dostihových dnů. Na konci 90. let se ale závodiště opět vrátilo k jednomu podzimnímu mítinku v sezóně (s výjimkou povodňové sezóny 2002 se 3 mítinky a dvěma v roce 2008), od 28. září 2011 se však tochovické závodiště zcela odmlčelo. (miv)

orlik
Součástí obnovených dostihů v roce 1980 byl i dostih poníků, v němž druhé místo v sedle Orlíka obsadil pozdější vicešampión českých žokejů Ivan Kub    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking