Taylor29. ledna 1901 se narodil jeden z nejvýznamnějších chovatelů minulého století Edward Plunket Taylor. Kanadský finančník byl od poloviny minulého století hybnou silou celého kanadského turfu, kterému pomohl se konsolidovat a růst na současnou úroveň.


Počátkem 50. let reorganizoval ontarijský Jockey Club a i jeho pomoc stála za proniknutím závodiště Woodbine mezi nejrespektovanější světová závodiště. Do světového turfu se zakladatel kanadského Jockey Clubu ale zapsal ještě výrazněji jako chovatel. Byl totiž prvním člověkem, který odchoval jak vítěze Kentucky Derby, tak i prvního z Derby v Epsomu. Navíc jména obou jeho odchovanců vzbuzují i dnes hlubokou úctu a budou jí vzbuzovat možná navždy: Northern Dancer a Nijinsky.

Oba se narodili na jeho Windfield Farm, ze které během relativně krátké doby vybudoval respektované chovatelské zařízení. První Kanaďan, který se stal členem newyorského Jockey Clubu a obdržel Eclipse Award pro výjimečného chovatele v letech 1977 a 1983, zemřel v roce 1989. Zůstal po něm nejen vliv výše zmíněných excelentních plemeníků, ale též celkem 48 šampiónů a 360 stakes vítězů, odchovaných pod jménem E. P. Taylor a/nebo Windfield Farm.  

Video (v angličtině)
Northern Dancer - Life And Times - Part I
Northern Dancer - Life And Times - Part II
Northern Dancer - Life And Times - Part III
Northern Dancer - Life And Times - Part IV

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking