Francis Dick31. ledna 1957, rok po nešťastné Grand National v sedle Devon Loch, oznámil překážkový žokej Dick Francis ukončení aktivní jezdecké kariéry.

Bylo mu tehdy 36 let, měl vyhraných 350 dostihů a titul šampióna překážkových žokejů v sezóně 1953/54. Žokej, který v letech 1953 - 57 jezdil pro stáj královny, ukončil kariéru po vážném pádu. Navzdory nemalým úspěchům i pozornosti, kterou připoutal jeho nešťastný a dodnes plně nevysvětlený pád Devon Locha v cílové rovině Grand National ve vedoucí pozici, by zřejmě o něm dnes mimo Británii mnoho lidí nevědělo.

Stejný rok ale vydal autobiografii The Sport of Queens a stal se dostihovým korespondentem Sunday Expressu. V roce 1962 vydal první detektivní román Dead Cert (u nás vyšla jako Smrt favorita), čímž odstartoval úspěšnou kariéru autora detektivních příběhů z dostihového prostředí a prakticky vytvořil nový typ detektivek, využívajících atraktivního prostředí závodišť a stájí.

Tiger baner article

Jeho úspěch, korunovaný mnoha cenami, přitáhl celou řadu dalších autorů včetně bývalých žokejů (vedle asi nejznámnějšího Johna Francoma se o úspěch pokusil třeba i William Shoemaker). Francis sám napsal 43 detektivek, poslední čtyři společně se svým synem Felixem, vedle nich vydal i životopis Lestera Piggota, který u nás vyšel společně s Francisovou autobiografií pod názvem Sport královen.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking