HooperPřed 18 lety, 4. srpna 2000, zemřel ve věku 102 let jeden z pilířů amerického turfu, majitel, chovatel, člen tamního Jockey Clubu a čestný předseda Breeders' Cupu Fred W. Hooper, muž, který v roce 1992 obdržel Eclipse Award of Merit, nejvyšší ocenění, jakého lze v americkém turfu dosáhnout.


Rodák z Clevelandu v Georgii začal svou kariéru jako učitel, působil i jako tesař a později farmář, posléze se velmi dobře uchytil v těžkém průmyslu. V Ocale na Floridě vyboduval farmu, která se stala základem jeho chovu. 

V dostizích mu přálo štěstí. Hned první kůň, kterého získal (za 10.000 dolarů na dražbě v Keenelandu), Hoop. Jr., vyhrál v roce 1954 Kentucky Derby, později odchoval vítěze více jak stovky stakes dostihů, mezi nimiž najdeme i členy americké Hall of Fame Precisionist a Susan's Girl. Držitel dvou Eclipse Awards pro chovatele (1975 a 1982) se do historie amerického turfu zapsal i svou důvěrou v latinskoamerické žokeje. Právě jeho přičiněním se do USA dostali Laffit Pincay, jr. či Jorge Velasquez.

Dnes si jej Amerika připomíná počátkem každého roku díky Fred W. Hooper Handicapu, Gr.3 dostihu nyní konaném na závodišti Gulfstream Park. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking