4. února 1991 se v Anglii narodil klisně Mainmast (Bustino) hnědák Progression, vítěz Českého derby 1994, který dokázal po odchodu z ČR vyhrát tři rovinové dostihy v Anglii.

Progression, zakoupený jako roček bloodstock agentem pro prince Fahda Salmana Anthony Penfoldem za 33.000 gns, absolvoval první tři starty jako dvouletý v Anglii, kde získal jedno čtvrté a dvě pátá místa.

Tříletou sezónu již začal v ČR v barvách stáje 20th Century Alexe Gorrieho, ale jeho cesta k Derby nebyla zrovna přímočará. Poté, co vyhrál bratislavskou Cenu trojročných žrebcov, se na zpáteční cestě do Prahy zranil a musel vynechat plánovaný start ve Velké jarní. Ve Velké červnové ceně se neumístil a účast v derby si zajistil až na poslední chvíli (a s odřenýma ušima) třetím místem v Ceně Mladé Fronty.

V Českém derby se ale svěřenec trenéra Šatry ukázal v nejlepším světle a pod žokejem Šarinou vyhrál o délku před Badelliosem (Hellios). Ve Slovenském derby doběhl třetí (vyhrál v Německu trénovaný syn Arvy Arvan), ve Velké ceně českého turfu neuspěl, návrat do vítězné formy ale ukázal v Saint Leger, kde získal svůj druhý klasický triumf.

Poté v ČR startoval již jen jednou - v Ceně prezidenta republiky doběhl čtvrtý - a poté odešel zpátky do Anglie. Tam se stal velmi vytíženým a úspěšným handicapovým koněm. Ve čtyřech letech absolvoval 11 startů, z nichž vytěžil 3 vítězství, o rok později absolvoval do 23. května 8 startů a získal 1 vítězství.

Díky jeho úspěchům na českých drahách byla do ČR dovezena řada potomků jeho matky Mainmast včetně vítězky derby Nory Jeane, pravé sestry Progressiona, špatně si nevedli ani Interstice, Instantaneous či Dhaulaghiri.      

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net