DonaldNa podzim roku 1962 bylo v Deauville zakoupeno několik březích klisen s cílem posílit jimi napajedelský chov. Byla mezi nimi i osmiletá Hyperionova vnučka Donadola, která 6. května následujícího roku přivedla v Napajedlích na svět syna Donalda.

Donald, jehož otcem byl vítěz Gran Premio del Jockey Club Norman (Norseman) začal dostihovou kariéru v barvách SPÚ Písek jako dvouletý, kdy z 5 startů vytěžil 1 vítězství. V klasickém ročníku se ale zařadil do nejužší špičky, když vyhrál 6 z 10 startů, mimo jiné i Saint Leger a Cenu znárodnění, třetí místo obsadil v Ceně Budapešti na Mezinárodním mítinku.

Velmi dobře si vedl i jako čtyřletý, kdy sice vyhrál jen 2 dostihy, ale tato vítězství ukázala jeho výjimečný distanční rozsah - proběhl první jak cílem Gomba handicapu na 1200 metrů, tak i Zlatého poháru, který se tehdy běhal ještě na 2600 metrů. Druhé místo obsadil ve Svatováclavské ceně, neztratil se ani na Mezinárodním mítinku, kde obsadil třetí místo v Ceně hřebčína Diospuszta. Běhal i jako pětiletý, kdy obhájil triumf v Gomga handicapu a vyhrál Cenu míle.

Poté byl zařazen do chovu, kde vystřídal řadu stanic, podstatnou část kariéry ale strávil v Napajedlích. Jeho nejlepším potomkem byl šampión dvouletek Silvaner, později též plemeník, velmi dobře si vedla dcera Volyně, vítězka Ceny Hřebčína Napajedla, klasický vítěz Zorro nebo vítěz Ceny mítinku Faraon. Dal celkem 3 vítěze Ceny zimního favorita - kromě již zmíněného Silvanera v tomto dostihu uspěli i Fantom a Gritar, navíc jeho dcera Volyně dala další vítězku Ceny zimního favorita Vokálku (Abad) a další vnučka Resita (Falkensee) vyhrála Cenu zimní královny.

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking