hribe napajedla 1955Tým Československého filmového týdeníku zajel v roce 1955 do Napajedel, aby zde natočil kratičkou reportáž. Zvěčnil na ní hříbě, klisničku, tehdy podle reportáže starou jen 10 minut. Žádné další údaje, které by blíže identifikovaly zvěčněné hříbě, však v reportáži nenajdete.


Zpráva byla vysílána v týdeníku č. 14, který šel v tehdejších kinech ve 14. týdnu, tj. zřejmě od 28. března. V tu dobu se podle Plemenné knihy Svazek VI. už v Napajedlích narodilo 13 pojmenovaných klisen plus další 3, které bohužel uhynuly do tří dnů po narození. Klisna má na hlavě poměrně unikátní odznak, třeba ji některý z našich čtenářů dokáže identifikovat.

Aktualizace: 
Díky dr. Janu Fillovi byla v hříběti identifikována klisna Libava (Gradivo). "O natáčení pořadu byla zmínka v sešitu pracovních porad Hřebčína Napajedla a podle toho jsem ji kdysi docela pracně vyhledal," uvedl na FB pod odkazem na náš článek Filla. "Jsou to unikátní záběry, klisna Libava (na snímku s matkou Libelou, později mj. vyhrála na Mezinárodním mítinku v Budapešti a byla též babičkou pozdější vítězky Velké pardubické Legendy. Chlapík v rádiovce, který se tam mihne, je kovář Karel Věžník."

Klisny narozené v Hřebčíně Napajedla v roce 1955 do doby vysílání reportáže

jméno datum rodiče
Divise 7/1 Sultan Mahomed - Diva
Garda 17/2 Gradivo - Graffeuse
Libava 28/2 Gradivo - Libela
Lily 8/1 Liberál - Linka
Maska 11/2 liberál - Mamuška
Mesina 16/2 Liberál - Meta
Parabola 25/3 Arkász - Paracora
Parodie 1/1 Liberál - Parména
Rita 26/2 Gradivo - Riva
Sidonie 16/1 Arkász - Sidney
Tamara 4/3 Pierot - Tara
Vasja 18/3 Sultan Mahomed - Valja
Varta 9/3 Liberál - Vatra

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking