King George 21Naposledy před 20 lety se tříletkovi, který uspěl v Epsom derby, podařilo ve stejném roce vyhrát i největší srovnávací zkoušku se staršími na půldruhé míle King George VI and Queen Elizabeth Stakes. Byl jím Galileo, v jehož stopách dnes vykročil godolphinský ADAYAR (Frankel).

 
Na cestu, kterou před ním úspěšně absolvovala jen esa jako Mill Reef, Shergar, Nashwan či Lammtarra, vyrazil svěřenec Charlie Applebyho jako druhá šance dostihu. Favoritkou King George (Gr.1, 2400 m, 875.000 Ł) byla v posledních čtyřech startech neporažená čtyřletá Love (Galileo) z lotu Aidana O'Briena, který měl v poli pěti koní ještě jednu naději - pětiletého Broome (Australia), vítěze Grand Prix de Saint-Cloud, kde startoval i Nagano Gold.

Právě Broome se ujal diktování tempa a zavedl pole až do cílové roviny, na jejímž začátku nastoupil druhou pozici si hlídající Adayar s Williamem Buickem. Zvenčí se na ním z poslední pozice vydal Mishriff (Make Believe), ale k žádnému velkému boji nedošlo a Adayar vedení uhájil až do cíle, kde měl náskok 1 3/4 délky. Love, která v okamžiku nástupu Mishriffa neměla chvilku prostor, doběhla třetí, čtvrtý Broome na ní ztrácel již 6 délek. 

Adayar, který je vlastním odchovancem Godolphinu, je jedním z 75 blacktype vítězů po neporaženém Frankelovi (Galileo) a jeho prvním vítězem King George. Matka Anna Salai (Dubawi) zvítězila v Prix de la Grotte (Gr.3) a obsadila druhé místo v Irish 1000 Guineas (Gr.1), Adayar je jejím třetím a výrazně nejúspěšnějším potomkem. Spojení Frankela s Dubawiho dcerami dalo základ rodokmenu 11 startujících plnokrevníků, z nichž třem se podařilo získat blacktype vítězství. Rodina směřuje k vynikající německé klisně Anna Paola (Prince Ippi), dvojnásobné šampiónce a vítězce Oaks, vnučce maďarské legendy Imperiála (Imi).    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net