alanbrookeDalším dostihovým dnes v Trevisu pokračovala dnes odpoledne italská překážková sezóna, kde opět nechyběli svěřenci Josefa Váni a tři koně přijeli ze Slovenska. Opět se dařilo rodině Váňových - po pěkném finiši byl u cílového mezníku jako první zástupce stáje Köi Dent Alanbrooke a dobrý sezónní vstup předvedl třetím místem šestinásobný vítěz z italských závodišť Priory Bay. Josef Váňa tak letos již připravil k vítězství na italských překážkách čtyři koně.

Devítiletý Priory Bay (Lear Fan), který loni startoval jen jednou v Česku, se zapojil do dostihového dění po téměř půlroční přestávce v Premio U.N.P.C.PS., steeplechase na trati 3500 metrů (záznam). V dostihu ale byl i reprezentant Stáje Žďárský Inkasent (Alhijaz) v tréninku Jaroslava Hanáčka vedený Jiřím Kouskem. Čelo dostihu opanovali tři svěřenci trenéra Favera, nejdéle byl v čele Josef Bartoš s Uni Light. Priory Bay zpočátku cválal v poměrně kompaktním poli na pátém místě. V poslední třetině dostihu přestal stačit nasazenému tempu Inkasent, jehož odstup se od předposledního koně prohluboval. V posledním oblouku již kraloval dostihu Rafaele Romano v sedle favorita Dar Said (Sulamani) a Priory Bay si polepšil na třetí místo. Dar Said pohodlně o 2 délky vyhrál před Ainarou (Mansonnien). Třetí Priory Bay na vítěze v cíli ztrácel 5 a půl délky. Inkasent doběhl daleko poslední.

Po minule nadějném třetím místu se sedmiletý bělouš Alanbrooke (Hernando) postavil na start Premio XI Corsa siepi di Treviso (záznam) na trati 3500 m. Dostih podle očekávání vodil slovenský Torres Run (Roal Dragon) s Jaroslavem Myškou v sedle sledovaný Romanem s Frolonem (Lavirco). Alanbrooke cválal na konci sevřeného pole a v posledním oblouku již atakoval čtvrté místo. Po překonání poslední překážky došlo k jeho kontaktu s bočícím Torres Runem, ale Alanbrooke ještě dokázal na pobídky Josefa Váni skvěle zareagovat a nakonec po finiši zvítězil o krk před Frolonem. Torres Run doběhl do cíle čtvrtý a další slovenský zástupce Twist Dancer (American Post) s Jiřím kouskem šestý.

Celkově byl mítink velmi úspěšný pro Josefa Váňa ml., který zvítězil a jednou získal po druhém a třetím místu. Josef Bartoš tentokrát zaznamenal tři pátá místa. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking