Baaeed2Byl jednoznačným favoritem středečního vrcholu mítinku Glorious Goodwood mílových Qatar Sussex Stakes (Gr.1, 1600 m) a své příznivce opět nezklamal. S převahou výraznější než odpovídá 1 3/4 délky v technickém výsledky vyhrál čtyřletý BAAEED (Sea The Stars) i devátý dostih své kariéry, který byl zároveň pátým Gr.1 vítězstvím.


Svěřenec Williama Haggase, vedený nám dobře známým Jimem Crowleym, odskakoval v nehratelném kurzu 1/6 a když v cílové rovině zabral, nebylo o vítězi pochyb. Druhý skončil lepší z dvojice tříletků v dostihu, vítěz Poule d'Essai des Pouliches (Gr.1) Modern Games (Dubawi) s Williamem Buickem, třetí finišovala vítězka July Cupu (Gr.1, 1200 m) Alcohol Free (No Nay Never).

Neporažený Baaeed, vlastní odchovanec Shadwell Estate Company, kterou založil loni v březnu zemřelý Hamdan Al Maktoum, se už pomalu chystá do chovu. Podle plánů by aktuálně nejlépe hodnoceného koně světa měly čekat Juddmonte International, jeho první test na 2000 metrů a poté pravděpodobně Queen Elizabeth II Stakes v rámci British Champions Day, po nichž by měl odejít do chovu. (miv)


 
        Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net