Goodwood cup 2022Dokáže ještě osmiletý Stradivarius (Sea the Stars) držet krok s nejlepšími vytrvalci? To byla jedna z hlavních otázek před Al Shaqab Goodwood Cupem (Gr.1, 3200 m, 500.000 Ł), vrcholem úterního dne slavného mítinku Glorious Goodwood. Ač nevyhrál, ukázal, že do starého železa rozhodně nepatří.

 
Dvacetinásobný vítěz, který jen Goodwood Cup vyhrál v letech 2017-2020 čtyřikrát v řadě, nastupoval do dostihu bez svého stálého partnera Frankie Dettoriho. Trenér John Gosden po několika Frankieho chybách dal přednost žokeji Atzenimu, kterému však štěstí příliš nepřálo. V cílové rovině se pokusil nejprve obejít Kypriose zprava, poté, co se mu cesta uzavřela, to zkusil bezúspěšně zleva a volnou cestu našel znovu zprava. Jakmile se před ním otevřel prostor, ukázal progres jako za starých časů, dokonce přešel na chvilku do čela, ale závěrečnému útoku favorizovaného KYPRIOSE (Galileo) s Ryanem Moorem odolat nedokázal a skončil za ním o krk druhý. Třetí peníze bral Trueshan (Planteur).

Svěřenec Aidana O'Briena Kyprios, který Stradivaria zdolal i v předchozím startu v Gold Cupu, je letos ve třech startech neporažený a celkem z dosavadních 8 startů získal 6 vítězství. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net