irish oaks 2022Žádné velké překvapení se neodehrálo v letošních Juddmonte Irish Oaks (Gr.1, 3 kl., 2400 m, 500.000 €). Po škrtu těsně druhé z Epsomu Emily Upjohn (Sea The Stars) odskočila do dostihu se sedmi účastnicemi jako 5:4 favoritka vítězka ascotských Ribblesdale Stakes MAGICAL LAGOON (Galileo) a se Shanem Foleym v sedle roli favoritky bezpečně uhájila.

 
A to i před útočící svěřenkyní Aidana O'Briena Toy (Galileo), klisnou excelentního původu a pravou sestrou Gr.1 vítězů Gleneaglese, Happily, Marvellous a Joan of Arc, která sice favoritku v posledních metrech potrápila, ale blíž jak na půl délky se ke svěřenkyni Johna Harringtona nedostala. Za dvojicí Galileových dcer finišovala třetí Cairde Go Deo (Camelot), čtvrtá skončila Emily Dickinson (Dubawi).

Magical Lagoon je posledním potomkem německé zimní královny Night Lagoon (Lagunas), matky 12 startujících potomků, jimž se všem podařilo zvítězit. Hvězdou mezi nimi je Novellist (Monsun), vítěz King George VI and Queen Elizabeth Stakes a dalších Gr.1 dostihů, nyní působí v japonském chovu. Vedle něj dala Night Lagoon ještě další tři blacktype potomky včetně druhého z německého Derby Trialu (L) Neruda (Bernardini), který přišel do Krabčic s vyhlídkou návratu na dráhu či případné chovné kariéry, ale nakonec byl vykastrován.    
 

Magical Lagoon wins the Irish Oaks

💪 Magical Lagoon is all heart as she follows up her Ribblesdale victoy with a gutsy display to land the €500,000 G1 @JuddmonteFarms Irish Oaks at the @curraghrace for Shane Foley & @Jessica_Racing

Zveřejnil(a) Racing TV dne Sobota 16. července 2022


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net