1000gns 2018Obrovským překvapením skončil druhý klasický dostih britské sezóny Qipco 1000 Guineas (Gr.1, 3 kl., 1600 m, 547.500 liber, záznam), který skvělým progresem na distanci vyhrála největší outsiderka v poli, 66:1 nabízená BILLESDON BROOK (Champs Elysees) a která se stala nejpřekvapivější vítězkou v celé dlouhé historii 1000 Guineas.


Svěřenkyně Richarda Hannona měla loni náročnou sezónu, jako dvouletá absolvovala 8 startů a získala 3 vítězství včetně triumfu v Prestige Stakes (Gr.3). Letos vyběhla jednou - v Nell Gwyn Stakes (Gr.3) skončila čtvrtá. Druhá za nečekanou vítězkou doběhla Laurens (Siyouni) a třetí místo zbylo na favorizovanou Happily (Galileo), sestru vítězky Irish 1000 Guineas Marvellous a vítěze 2000 Guineas i Irish 2000 Guineas Gleneaglese.

Billesdon Brook je dcerou Dansiliho bratra Champs Elysees (Danehill), kterého Coolmore před časem získal od Khalida Abdullaha a umístil jej mezi své překážkové plemeníky. Podobný osud mají i mateřský otec Manduro (Monsun) a otec báby Old Vic (Sadler's Wells) - i ti předváděli na dráze skvělé výkony, ale v chovu nesplnili očekávání a skončili jako překážkoví plemeníci, byť Old Vic jako velmi úspěšný otec překážkářů. Matka Coplow již dala listed vítězku Billesdon Bess (Dick Turpin) a je vnučkou německé Anny Paoly (Prince Ippi) excelentní matky a zakladatelky velmi úspěšné rodiny. (miv)

       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking