Krátce po půlnoci po dlouhém zasedání Veterinární komise rozhodla British Horseracing Authority (BHA) o ukončení šestidenní dostihové pauzy. Tu si vyžádaly 3 případy nálezu koňské chřipky u koní Donalda McCaina. Následně byli ve stejném středisku zjištěni další 3 nakažení koně a hromadné testování objevilo 4 nakažené koně u trenéra Simona Crisforda v Newmarketu.


Návrat k dostihovému dění, před kterým byly analyzovány tisíce vzorků odebraných potenciálně ohroženým koním a další na analýzu čekají, ale bude na ostrovech probíhat za přísných bezpečnostních podmínek a kontrol. BHA mimo jiné nebude přijímat přihlášky koní, kteří nebyli v posledních 6 měsících proti chřipce očkováni a od trenérů bude při příjezdu na závodiště vyžadováno zdravotní prohlášení. BHA dále rozhodla, že nejdůležitější dostihy, které se měly konat v době pauzy, by se měly konat v náhradních termínech tento pátek a sobotu. Ještě před rozhodnutím BHA zrušila zákaz startů v Anglii trénovaných koní i irská dostihová autorita. (miv)  

Související články:
Nákaza chřipky dál devastuje anglický turf. Británie bude minimálně 6 dní běz dostihů
Chřipka zastavila dostihové dění v Anglii. BHA kvůli třem potvrzeným případům Equine Influenzy zrušila všechny dnešní mítinky
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking