partyday jck detailNejbližší tři dny budou ve znamení útoku v ČR trénovaných klisen na zisk statutu blacktype koně v listed dostizích. Od pátku do neděle bude ve francouzském Clairefontaine a německém Hoppegartenu v tamních listed zkouškách startovat hned 5 klisen v českém tréninku, historicky nejvyšší počet českých klisen, které se během tří dnů pokusí získat (či potvrdit) schopnost konkurovat na blacktype scéně.  

 
Vše odstartuje již dnes v 15.10 v Clairefontaine v listed (ale německých) již ostřílená Partyday (Footstepsinthesand), která se s Théo Bachelotem v sedle postaví osmi soupeřkám v Prix Ecole Blondeau - Prix Luth Enchantee - Fonds Europeen de l'Elevage (Listed, 1800 m, 4+ kl., 48.000 €). V dostihu ji čeká mj. i francouzským ratingem 50 kg hodnocená Via Firenze (Dansili), která mj. doběhla třetí za stájovým kolegou Partyday Wirelessem v listed Prix de Montretout v květnu v Maisons-Laffitte (viz starší zpráva).

V sobotu v Hoppegartenu se v Grosser Preis des MHWK - Hoppegartener Steherpreis (L, 3+, 2800 m, 27.000 €) poprvé postaví na start blacktype dostihu napajedelská odchovankyně Raviella (Pop Rock), druhá z Karlovarské dvojnásobné míle (I.k.), která při posledním startu v Ceně Pat's Music (L) v Bratislavě doběhla osmá. Pro svěřenkyni Evy Záhorové, kterou povede P. Filipová, bude dostih hodně náročným testem, v němž ji čeká mj. Iraklion (Areion) s GAG 91,5 kg či s Murzabayevem v sedle nastupující Summerhine (Three Valleys), který má v GAG jen o kilogram méně.

Nědělní Hoppegarten nabídne vedle Gr.1 Grosser Preis von Berlin další dva listed dostihy a v obou najdeme na startu české zástupkyně. Mikeshův opakovaný přemožitel Daring Match (Call Me Big) a dalších 9 sprinterů čeká na loňskou nejlepší tříletou sprinterku Anitschku (Arcano) s Danielem Porcu ve Westminster-Fliegerpreis (L, 3+, 1200 m, 27.000 €).

Největší šance na německý úspěch leží v Preis der Degussa Goldhandel GmbH (L, 3+ kl., 1800 m, 27.000 €), ve kterém mezi 13 klisnami najdeme i loňského Koně roku Dally Hit (Ad Valorem), kterou povede Jozef Bojko, a novou klisnu v tréninku Václava Luky (viz starší zpráva), dosud v Polsku běhající Greshnitsii (Redoute's Choise), v jejímž sedle bude žokej Murzabayev. Proti českému duu nastoupí mj. listed vítězka z Hannoveru A Raving Beauty (Mastercraftsman), která tehdy těsně zdolala Partyday (viz starší zpráva) či Milenia (Soldier Hollow), která A Raving Beauty porazila v XTiP Sportwetten-Stutenpreis (L), ve které obsadila druhou příčku. (miv)
   
 

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking