greshnitsiaZajímavou posilou bošovické sestavy je tříletá hnědka v majetku Viktora Timoshenka Greshnitsia (Redoute's Choice). Ta se do ČR přestěhovala z Polska, kde při svém posledním startu v polském derby obsadila desátou příčku.


Greshnitsia, kterou v Polsku připravoval trenér Kozlowski, loni s dvanáctidélkovým náskokem proměnila ve vítězství debut mezi nestartovavšími, v dalším startu v listed Nagrodě Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi doběhla třetí a v Nagrodě Efforty (L) čtvrtá.  Do letošní sezóny vstoupila druhým místem v dostihu III. kategorie na 2000 metrů, poté vyhrála Nagrodu Soliny (B, 2200 m). Počátkem června stanula na startu polského derby, ve kterém skončila desátá.

Klisna, jejímž otcem je šampióon australských plemeníků a dnes jeden z tamních nejúspěšnějších otců plemeníků Redoute's Choice (Danehill) a matka Gadalka (Giant's Causeway) dcerou šampiónky dvouletých klisen ve Francii Sulk, Gr.1 vítězky a polosestry dalších dvou Gr.1 vítězů a též u nás působícího plemeníka Wallace, by měla v neděli v Hoppegartenu absolvovat první start v přípravě Václava Luky, a to hned proti úřadujícímu Koni roku Dally Hit a dalším 11 klisnám v listed Preis der Degussa Goldhandel GmBH na trati 1800 metrů o 27 tisíc eur. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking