kolesa zanrPodobně jakho hipodrom Most, tak i závodiště v Kolesách prožije letos jubilejní 20. sezónu. Ta bude zahájena tuto sobotu od 13:30 hodin, kdy se mohou návštěvníci těšit na šest překážkových dostihů a tři rovinové zkoušky. Každá z těchto dostihových disciplin bude mít vrchol v dostihu třetí kategorie. Rovinovou Cenu společnosti Accor s.r.o. vybojuje maximální pole 12 koní, zatímco program uzavře Memoriál Michala Köhla s pěti aktéry na startu.  


Komorní pole pěti koní vybojuje vrchol programu, crosscountry Memoriál Michala Köhla na 4000 metrů o 90.000 Kč, který je vzpomínkou na známého překážkového jezdce. V roli favorita zřejmě půjde na start vítěz hlavního dostihu ze Světlé Hory z 8. července Quatiki (Saint des Saints), který bude mít opět v sedle Pavla Složila ml. V poli je také teprve pětiletý Sweet Red Wine (Ray of Light), kterýž rovněž vyhrál ve Světlé Hoře. Jednalo se o snadné prvenství v dostihu na 4100 metrů. Další z účastníků hlavní koleské zkoušky Woody (Tiger Cafe) se letos v sezóně zatím hledá, ale loni v listopadu dokázal vyhrát na zdejší dráze čtyřkilometrovou crosscountry. Nese ale také nejvyšší hmotnost v poli 68 kilogramů. Nejstaršími účastníky hlavního dostihu jsou jedenáctiletí Marl Bora a Lingarry. Účastník Prvomájové steeplechase Marl Bora (Boreal) byl v květnu blízko vítězství v Letní brněnské steeplechase. Lingarry reprezentuje domácí barvy stáje Vasury Kolesa a ponese nejnižší hmotnost v poli. Při druhém letošním startu v Pardubicích předvedla lepší výkon a doběhla pátá v dostihu třetí kategorie v Pardubicích.

Z překážkového programu ještě vybíráme Cenu společnosti Střechmont s.r.o. na 3700 metrů. K adeptům na vítězství bude patřit domácí Byrabay (Librettist), který čeká na první vítězství, dále spolehlivý Purple Heart (Egerton), Norino (Jape) a vítězka z Mimoně Creola Tiger (Tiger Cafe). Té svědčí menší dráhy a povede ji Josef Bartoš.

Anshoa
Jedním z hlavních kandidátů vrcholu rovinového programu v Kolesách bude Anshoa

Zajímavě je také obsazený rovinový vrchol programu, Cena společnosti Accor s.r.o. o 45.000 Kč. V handicapovém dostihu na míli je hned několik koní, kteří by mohli výrazněji promluvit do výsledku dostihu. Jedná se zejména  o vítězku z Mostu Anshou (Sholokhov), která bojovala o vítězství i počátkem července v trojkovém dostihu v Lysé nad Labem. Kvalitním koněm je také Magic Tirol (Golden Tirol) vítězný v dubnu v Praze. Na malých drahách umí výborně zaběhnout Quaff (Big Shuffle). Trenérkou Pavlínou Sůrovou připravovaný v areálu zdejšího závodiště Malq (Prince Kirk) se letos prezentoval i mezi jedničkovou společností a v deseti letech stále umí. A odepisovat nelze ani dvanáctiletého Tuluma (King´s Best), i když oproti předchozím rokům zažívá horší časy. Stabilní výkony podávají Trop (Bully Pulpit) a Nazma (Approve). Ta ale nese nejvyšší hmotnost v poli 62,5 kilogramu.

Čtyřkovou zkoušku na 1600 metrů, Cenu 1. zemědělské a.s. Chorušice, vybojuje devět koní na čele s Maceshkou (Dandoun) vítěznou v rámci mítinku PMU v Mostě, spolehlivým maradorem Chuan Chem (Jazz Dancer), který i s vysokou hmotností umí dobře zaběhnout, a také loňskou dvojnásobnou vítězkou Perchtou (Frozen Power). (mze)







    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net