Další dva tuzemští koně, Lucano a Carcassonne, se dnes objevili v akci v překážkových dostizích v Římě. Ani jeden z nich se ale mezi nejlepší ve výsledkové listině nedostal, oba uzavírali výsledkové listiny.

Úspěšný den měl opět Josef Bartoš, který si připsal své již letošní čtvrté vítězství a bojuje tak na čele šampionátu italských překážkových jezdců s Raffaele Romanem.

Josef Bartoš nechal Golden Presidenta, se kterým vyhrál na zdejší dráze před týdnem, cválat v úvodní steeplechase Premio Arguello na 3450 metrů vzadu pole a v poslední m oblouku se začali rychle přibližovat k vedoucím koním. Úsek po poslední překážce pak byl pro pětiletého svěřence Paola Favera sólem a dvojnásobný vítěz Velké pardubické Bartoš se tak mohl radovat již ze svého letošního čtvrtého vítězství.

Hned v následujícím překážkovém dostihu, prodejce s názvem Premio Terrencho, se potřetí na zdejším závodišti představil svěřenec Štěpánky Sedláčkové Lucano (Blue Canari) stáje EŽ Praha a.s. Lucano se zpočátku držel okolo čtvrtého místa, ale v předposledním oblouku přestával stačit tempu a nakonec doběhl poslední šestý. Suverénním vítězstvím v dostihu se ozdobil Raffaele Romano v sedle top-favorita Banawi (Dubawi), se kterým šel do vedení hned po startu a už od půlky dostihu utíkal soupeřům s velkým náskokem. Cílem pak proběhl s dvanáctidélkovým náskokem. Josef Bartoš přivedl do cíle Patto d‘Acciaio na třetím místě.

Druhým českým čtyřnohým zástupcem byl svěřenec Václava Chaloupky Carcassonne (Laroche) sedlaný Pavlem Peprnou v nejpočetněji obsazeném překážkovém dostihu mítinku, Premio Filosuf na 3400 metrů. Carcassonne se od startu držel vzadu a podobně jako Lucano přestal v průběhu dostihu stačit tempu a doběhl poslední jedenáctý. Více se dařilo Jaroslavu Myškovi v sedle Villegle (minule spolu byli druzí), kterého dovedl na čtvrtém místě. Josef Bartoš tentokrát dojel do cíle v sedle Regal Spirit předposlední. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net