melbourne cup 2018Po loňském úspěchu irského Rekindling (High Chaparral) trenéra Josepha O'Briena se i v letošní edici nejslavnějšího a nejpopulárnějšího dostihu Austrálie Lexus Melbourne Cupu (hdcp Gr.1, 3+, 3200 m, 7,050.000 AS$) prosadil evropský kůň.


Stal se jím tříletý godolphinský CROSS COUNTER (Teofilo), vítěz Gordon Stakes (Gr.3) a druhý z Great Voltigeur Stakes (Gr.2), nabízený v kurzu 8:1, kterého vedl Kerrin McEvoy celý dostih na konci v pole, v cílové rovince prokličkoval mezi soupeři a pak předvedl naprosto úchvatný finiš zvenčí, kterým získal historicky první triumf koně trénovaného v Anglii. Délku za svěřencem Charlie Applebyho skončil další evropský zástupce pětiletý Marmelo (Duke of Marmalade), vítěz červencové Prix Maurice de Nieuil (Gr.2), třetí peníze získal domácí A Prince of Arran (Shirocco), narozený však také v Evropě. Skvělý úspěch evropského chovu i tréninku pak doplnili na čtvrtém a pátém místě Frankelovi potomci Finche a Rostropovich.
  
Vítězný Cross Counter je potomkem šampióna dvouletých Teofila (Galileo), stále z pohledu počtu blacktype vítězů výrazně nejúspěšnějšího Galileova syna v chovu, kterému se v letošní sezóně výborně daří a po dubnovém triumfu Happy Clatter v Doncaster Handicapu a srpnovém Humidora v Memsie Stakes získal třetí Gr.1 vítězství v Austrálii. Matka Waitress (Kingmambo) se umístila v listed ve Francii. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking