eclipse stakes 2018Vrcholem dnešního dne, ale i celé sezóny na závodišti v Sandownu byl nejhohatší dostih tamního kalendáře Coral-Eclipse Stakes (Gr.1, 3+, 2000 m, 790.625 liber, záznam), jehož favoritem byl vítěz Dante Stakes Roaring Lion.


Dostih značně ztratil na atraktivitě poté, co byl škrtnut vítěz Epsom Derby Masar (New Approach), ale byl tu vítěz 2000 Guineas Saxon Warrior (Deep Impact), toužící po reparátu za porážky v posledních dvou startech v Epsom a Irish Derby, nechyběl ani druhý z loňského derby Cliffs of Moher (Galileo) a také předloňský vítěz Hawkbill (Kitten's Joy). Právě ten se pod Williamem Buickem chopil taktovky a zavedl pole do cílové roviny, kde nejprve přišel s útoekm Saxon Warrior s Donatchou O'Brienem, který převzal vedení, ale zvenčí útočící Roaring Lion s Oisinem Murphym jej o krk zdolal. V závěrečných metrech vítězný svěřenec Johna Gosdena bočil směrem k Saxon Warrior, mezi koňmi došlo ke kontaktu, který stewardi dlouho řešili, ale nakonec nechali doběh takový, jaký byl na dráze. Třetí skončil Cliffs of Moher, čtvrtý Hawkbill.

Za 160.000 dolarů na Keeneland September Yearling Sale zakoupený Roaring Lion je dvanáctým Gr.1 vítězem po nejúspěšnějším zástpci Sadler's Wellsovy linie v USA Kitten' Joy (El Prado), a druhým jeho vítězem Eclipse Stakes po výše zmíněném Hawkbill. Matka Vioonet (Street Sense) doběhla třetí v Gr.1 Rodeo Drive Stakes a je polosestrou čtveřice blacktype vítězů v USA. (miv)
      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking