Greenham Stakes 2023O víkendu se konaly klasické trialy také v zahraničí. V sobotu anglické Newbury hostilo jednu z nejvýznamnějších předzkoušek tamních 2000 Guineas Greenham Stakes (Gr.3, 1400 m) pro tříleté hřebce a valachy, která měla nečekaně dramatický náboj.

 
Favoritem byl jeden z premiantů loňské ostrovní sezony dvouletých Chaldean (Frankel), který minulý rok zakončil vítězstvím v nejcennějším anglickém dostihu pro dvouleté Dewhurst Stakes (Gr.1). Svěřenec Andrewa Baldinga odskakoval do dostihu jako horký favorit s kursem 5:4, ale po vyskočení ze startovacích boxů se srazil s vedlejším koněm, ztratil svého žokeje Frankie Dettoriho a dostih absolvoval prázdný. 

Toho využil Brianem Meehanem trénovaný ISAAC SHELBY (Night Of Thunder), který v Dewhurst Stakes doběhl poslední, 12 délek za Chaldeanem a pod žokejem Leveym si udělal dostih pro sebe. Z čela, kde mu jediného soupeře dělal bez jezdce cválající Chaldean, ovládl trial suverénním způsobem, když nejlepšímu ze soupeřů Charynovi (Dark Angel) nadělil tři délky.

Nepřehlédněte: V "Michalovi" žádné překvapení. Trial na Velkou jarní už popáté získala stáj Jiřího Trávníčka

Působivý triumf Isaaca Shelbyho, kterého Sam Sangster Bloodstock zakoupila na Goffs UK Premier Yearling Sale za 92 tisíc liber, se však nijak nedotkl sázkových preferencí na 2000 Guineas. neboť Issac Shelby do nich není hlášen. Favoritem nadále zůstává loňský vítěz Vertem Futurity (Gr.1) Auguste Rodin (Deep Impact) a druhou šancí nešťastný Chaldean. Shelby pravděpodobně zamíří na Velkou jarní do Francie, kde je nyní po sobotním úspěchu čtvrtou šancí s kurzem 7:1.

Odchovanec Elaine Chivers Issac Shelby je dalším grupovým vítězem prochovaným na Galilea, který je nejen mateřským otcem hřebcova otce Night of Thunder (Dubawi), ale též otcem hřebcova mateřského otce Heliostatica. (miv)

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net