german oaks 18Pro českého turfmana mimořádně potěšující výsledek měl dnešní vrchol mítinku v Düsseldorfu, kterým byla německá obdoba Oaks Preis der Diana - German Oaks (Gr.1, 3 kl., 2200 m, 500.000 €, záznam). V klasickém dostihu slavila triumf favorizovaná Well Timed (Holy Roman Emperor), v jejímž sedle byl žokej Filip Minařík.


Druhá skončila Night of England (Lord of England) a třetí peníze získala Wonder of Lips (Champs Elysees) z rodiny, která patří k nejlepším v německém chovu a která se do Německa dostala z napajedelského hřebčína.

Jeho tehdejší vlastník a zakladatel Aristide Baltazzi v roce 1903 koupil od Imre Hunyadyho jeho odchovankyni Wave, dceru do Maďarska z Anglie importovaného vítěze Epsom Derby Doncastera (Stockwell) a taktéž v Anglii narozené Weatherbeaten (Young Melbourne). V Napajedlích ji připustil svým vlastním odchovancem, vítězem německého derby Con Amore (Matchbox) a z tohoto spojení se v roce 1908 narodila klisna White Clover. Prostřednictvím její dcery Wie So, dcery v Napajedlích působícího Ossiana (Le Sagittaire), se v roce 1923 tato rodina dostala do Německa, kde dodnes plodí špičkové koně. (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking