MishriffPo včerejším malém šoku v Epsomu se překvapení, byť zdaleka ne tak veliké jako včera, zrodilo dnes i v Chantilly, které hostilo francouzské derby Prix du Jockey Club (Gr.1, 3 hř+kl., 2100 m, 900.000 €). Do něj odskakoval jako favorit vítěz francouzských 2000 Guineas Victor Ludorum (Shamardal), který se však musel spokojit se třetím místem.

 
V cílové rovině, kde útočil zcela zvenčí, se chvíli zdálo, že by navzdory špatnému startu z boxu č. 1 a velké ztrátě na čelo dostihu mohl dosáhnout klasického double, ale při likvidaci ztráty vydal hodně sil a především v závěru středem vystřelil anglický host MISHRIFF (Make Believe) s Ioritzem Mendizabalem, během okamžiku si udělal více jak délkový náskok a v cíli jej od druhého The Summit (Wootton Bassett) dělilo 1 3/4 délky. Třetí Victor Ludorum ztrácel další krk. Stewardi sice po dostihu zkoumali manévr, kterým si Mishriff proklestil v cílové rovině cestu k čelu, nakonec ale nechali doběh beze změny.

Mishriff, který před měsícem vyhrál v Newmarketu listed na dva kilometry, pochází z prvního ročníku vítěze Poule d'Essai des Poulains (Gr.1) a Prix de la Foret (Gr.1) Make Belive (Makfi) působícího v irském Ballylinch Stud, kde připouští za 12.000 €. Matka Contradict (Raven's Pass) vyhrála ve třech letech jeden dostih a doběhla čtvrtá v listed v Goodwoodu. V chovu se již blýskla druhým z Craven Stakes (Gr.3) a Supreme Stakes (Gr.3) Momkinem (Bated Breath), dobře si vede i její další syn Orbaan (Invincible Spirit), listed vítěz ve Francii. Bába Acts of Grace (Bahri) vyhrála Princess Royal Stakes (Gr.3), ale její chovnou hodnotu dělá především skutečnost, že je polosestrou dvou elitních plemeníků Invincible Spirit (Green Desert) a Kodiac (Danehill). I v Prix de Diane (Gr.1, 3 kl., 2100 m, 600.000 €) se prosadili hosté, ovšem nikoliv z Anglie ale Irska. Zatímco včera v Epsomu se z dalšího klasického double radoval trenér Aidan O'Brien, dnes se svého prvního klasického úspěchu dočkal jeho syn, letos první sezónu trénující Donnacha. Jehož svěřenkyně, druhá z Irish 1000 Guineas FANCY BLUE (Deep Impact), vedená Pierre-Charlesem Boudotem, o krátký krk porazila ascotskou vítězku Alpine Star (Sea The Stars), třetí finišovala Peaceful (Galileo) z lotu Aidana O'Briena. (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking