frankelVe 14 startech neporažený Frankel (Galileo), který už netrpělivě očekává první partnerky ve svém novém domově na Banstead Manor Stud, byl dnes potvrzen jako nejlépe hodnocený kůň od zavedení International Classification v roce 1977.

Bývalý svěřenec Sira Henryho Cecila dostal od handicaperů ve World Thoroughbred Rankings, nástupce International Classification, známku 140 liber. V roce 1986, po svém vítězství v Arc, sice dostal Dancing Brave (Lyphard) známku o libru vyšší, ta ale byla handicapery nyní "překalibrována" na 138 liber.

Druhým nejlépe hodnoceným koněm loňské sezóny je Cirrus Des Aigles (Even Top), poražený Frankelem v Champion Stakes, který získal 131 liber, o jednu libru více než Excelebration (Exceed And Excel) a Black Caviar (Bel Esprit).

Nejlépe hodnoceným tříletkem byl vítěz Epsom derby Camelot (Montjeu), společně s japonským Gold Shipem (Stay Gold), ale jejich známka 124 liber je nejnižší v této divizi od zavedení hodnocení. 

Mezi koňmi, kteří získali 115 liber a více, najdeme i jednoho v ČR trénovaného koně - Mikhaila Glinku, Gr.3 vítěze z Baden-Badenu. Rating 115 ale získal za vítězství v Dubaji, kdy ještě nebyl v tréninku u Arslangireje Šavujeva.

Kompletní výsledky naleznete zde.

Foto: Independent.co.uk 

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net