Jediným dnešním českým koněm na závodišti v Římě byl po osmi dnech startující zástupce stáje Javor Indian Reef, který pod vedením Josefa Váni ml. obsadil v dostihu grupy 3 páté místo.

Dostih ale nečekaně vyhrál po pěkném finiši Josef Bartoš s šestiletým valachem Taxe Comprise (Blushing Flame). A další vítězství si připsal Josef Váňa ml. v sedle svěřence Jaroslava Brečky Torres Run (Royal Dragon).

Indian Reef se dlouho v Premio 35 Steeple Chase Capannelle na 4200 metrů držel na druhé za vedoucím Shanem, nedaleko cválal i favorizovaný Frolon s Raffaele Romanem a Josef Bartoš vedoucí Taxe Comprise. Na začátku posledního oblouku se ale začal Indian Reef propadat a nakonec skončil předposlední pátý. Naopak poslední překážku absolvovala téměř současně čtveřice koní, kteří se postarali o dramatický souboj v cílové rovině. Pěkným vyjetím koně slavil nakonec o dvě délky úspěch Josef Bartoš s Taxe Comprise, který byl ze čtyř svěřenců Paola Favera v dostihu nejvíce sázkově podceňovaný. Dvojnásobný vítěz Velké pardubické si tak spravil chuť za pád v předchozím dostihu úrovně Gr. 2, Premio Criterium d‘Inverno na 3500 metrů, kde naopak Josef Váňa dovedl Borise na druhém místě.

Česko-slovenskou záležitostí se staly siepi Premio Vera Spezia (3400 metrů), kterých se zúčastnili tři naši jezdci a všichni z nich se dostali na stupeň vítězů! Po výtečném výkonu, kdy prakticky hned od startu diktoval tempo deseti soupeřům, se prosadil Josefem Váňou vedený pětiletý Torres Run (Royal Dragon) stáje MPL Racing připravovaný Jaroslavem Brečkou, který dokonce v závěru utekl druhému Villegle ježděnému Jaroslavem Myškou o 6 délek. New Yorker, který před startem Josefa Bartoše pozlobil svou nechutí vydat se na místo startu, doběhl třetí. Slovenský Torres Run startoval v Římě již 22. prosince, kdy s Josefem Váňou obsadil druhé místo. (mze)

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net