dettori vanaNejpopulárnější a s velkou pravděpodobností i nejlepší současný žokej světa, dvaapadesátiletý Lanfranco Dettori, upustil od svého plánu odejít ještě letos do jezdeckého důchodu. Místo něj plánuje novou kariéru ve Spojených státech. Své plány prozradil v rozhovoru pro Racing Post, který jako první informoval o Frankie nové kariéře.

 
V rozhovoru pro Racing Post Dettori prozradil, že úspěch jeho rozlučkového turné ho přesvědčil, že má ještě čas otevřít novou kapitolu své výjimečné kariéry, která ho nyní zavede do Kalifornie, kde je jeho hlavní motivací získat šancového koně pro Kentucky Derby. S evropským turfem se podle plánu rozloučí na Champions Day v Ascotu příští sobotu, nicméně nevyloučil, že by se v budoucnu vrátil třeba na Royal Ascot či jiný z významných evropských mítinků.

Důvodem, který stál za změnou rozhodnutí, byly Frankieho letošní úspěchy. "Nečekal jsem, že letošní rok bude tak úspěšný. Cítím, že se z toho všeho ještě musím dostat, takže jasnou volbou je pro mě přesun na plný úvazek do Ameriky, protože jsem si tam přes zimu tak dobře užil. Budu mít základnu v Santa Anitě, ale když bude čas, budu se věnovat i mezinárodní scéně v Dubaji a Saúdské Arábii," cituje jej Racing Post. "Pracovali jsme na tom několik týdnů, ale nechtěl jsem nic říkat, dokud nebude vše hotové. Teď jsme to doma vyřešili, děti jsou zabydlené, dům je pronajatý, zařídil jsem si vízum a můžeme vyrazit."Zlomem, kdy si Dettori uvědomil, že by plán na důchod mohl změnit, byl Ebor mítink v Yorku, kde ve středu vyhrál Juddmonte International a v sobotu City of York Stakes. "Právě po Yorku jsem o tom začal přemýšlet," uvedl Dettori pro Racing Post. "Když jsem se chystal do důchodu, nečekal jsem, že budu mít jeden ze svých nejlepších roků za dlouhou dobu, pravděpodobně nejlepší od roku 2019. Myslel jsem si, že kariéra spíš bude skomírat, ale místo toho jsem byl žádaný, což vyvolalo toto rozhodnutí. Díky letošním úspěchům nyní cítím, že ještě nejsem připraven přestat."

Nepřehlédněte: Návrh termínové listiny, změna v zastoupení pořadatelů i odložení volby prezidenta. Přečtěte si zápis z jednání Rady Jockey Clubu ČR

Do Kalifornie by se měl Frankie přestěhovat těsně před vánocemi, žádné pevné angažmá s některým z tamních majitelů či trenérů však nemá. "Budu na volné noze, ale doufám, že budu jezdit pro všechny stejně, jako když jsem tam odjel na konci loňského roku." Jak dlouho bude v USA jezdit Frankie zatím neplánuje. "Mohou to být tři měsíce, ale stejně tak to mohou být tři roky. Nevím, záleží na tom, jak mi to půjde."

Miloslav Vlček
zdroj Racing Post    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net