jc znakNa konci září proběhlo v salónku Windsor Chuchle Areny Praha další jednání Rady Jockey Clubu České republiky. To měla původně být volebním jednáním, ale "na základě různých argumentů" byl program volby nového prezidenta z jednání stažen. Rada už zasedala v novém složení, neboť závodiště kategorie B a C se rozhodla nahradit dosavadního zástupce Mgr. Zdeňka Karlacha novým zástupcem, Mgr. Lukášem Palyzou. Rada JC však podle zápisu "vyjádřila znepokojení  nad průběhem této výměny."

 
Vedle volby prezidenta Rada z plánovaného programu odsunula i rozhodnutí o principu dělení státních dotací pro pořadatele na příští sezónu. "Členové Rady vyjádřili v debatě různé názory na toto téma a nakonec odložili další jednání v této věci na příští jednání Rady JC ČR," uvádí Zápis z jednání.

Rada JC též vzala na vědomí předloženou předběžnou Termínovou listinu na sezónu 2024. Ta počítá se 47 mítinky, v pěti případech dochází k termínové kolizi mezi pořadateli, které Rada žádá o jejich projednání a koordinaci. 

Jednání Rady JC se na vlastní žádost zúčastnili i členové petičního výboru Celonárodní petice za záchranu a zachování Hřebčína Napajedla a chovu koní v něm Mgr. Ing. Aleš Martínek a MVDr. Jaroslav Dražan, kteří Radu "seznámili s aktuální situací ohledně Hřebčína Napajedla a probíhajících správních řízení ve věci, a  požádali JC ČR jakožto příslušné chovatelské sdružení o aktivní jednání ve věci Hřebčína Napajedla."
.
Předběžná termínová listina 2024
TL2024 1TL2024 2    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net