dewhurst 2021Sobotní program v Newmarketu nabídl vrchol ostrovní sezóny dvouletých Dewhurst Stakes (Gr.1, 2, 1400 m), v nichž roli desetinového favorita splnil v předchozích třech startech neporažený svěřenec Charlie Applebyho NATIVE TRAIL (Oasis Dream) vedený Williamem Buickem.

 
Zástupce stáje Godolphin jistě o dvě délky zdolal Dubawi Legend (Dubawi) s Jamesem Doylem, třetí finišoval Bayside Boy (New Bay). Neporažený Native Trail se po dostihu vyhoupl na pozici spolufavorita příštího anglického derby, kterého Racebets nabízí pro epsomský vrchol v kurzu 9:1. Stejný kurz má i velmi přesvědčivý vítěz Beresford Stakes (Gr.2) Luxembourg (Camelot) z lotu Aidana O'Briena.

Letošní startovní pole největšího anglického dostihu pro dvouleté bylo výjimečné tím, že na startu se po letech neobjevil žádný zástupce Galileovy krve. Ta přitom od roku 2006, kdy z druhého Galileova ročníku pocházející Teofilo dostih vyhrál, této zkoušce pravidelně vládla. Galileo sám je otcem 4 vítězů (včetně skvělého Frankela), jeho synové dali další dva vítěze a dvakrát se prosadil jako mateřský otec. Od zmíněného roku 2006 se stalo jen jedinkrát, že by na startu nestanul žádný nositel jeho krve.  
 
Vítězný Native Trail, který hněd 3x prošel dražbou (jako odstávče prodaný za 50.000 €, jako roček za 67.000 gns a jako dvouletek za 210.000 gns) je jedním ze 128 stakes vítězů po šampiónovi evropských sprinterů Oasis Dream (Green Desert). Hřebec je prvním startujícím potomkem nestartovavší Needleleaf (Observatory), pravé sestry vítězky Sprint Cupu (Gr.1) African Rose, matky Gr.3 vítězky Fair Eva (Frankel). Needleleaf je též sestrou Gr.3 vítězky a Gr.1 umístěné Helleborine, která se v chovu blýskla skvělým Calyxem (Kingman), kterého od Khalida Abdullaha koupil pro svůj chov Coolmore Stud. (miv)     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net