Pegasus world cup 2018Druhý ročník nejbohatšího dostihu světa Pegasus World Cupu (Gr.1, 4+, 1800 m, 16,000.000 €) suverénně ovládl favorizovaný GUN RUNNER (Candy Ride), který se v Gulfstream parku loučil s dostihovou kariérou a nyní jej čeká box plemeníka na Three Chimneys Farm.


Do dostihu, jehož dotaci, danou miliónovým zápisným každého z 12 účastníků letos posílil čtyřmiliónovou injekcí majitel závodiště Frank Stronach, nastupoval čerstvě korunovaný Kůň roku Gun Runner jako favorit, byť původně desetinový kurz postupně rostl na 2,1:1. Svěřenec trenéra Asmussena, který od druhého místa za Arrogate v Dubai World Cupu neprohrál a na jehož kontě je i loňský Breeders' Cup Classic, ale v dostihu nedal nikomu ze soupeřů nejmenší šanci. Pod Florentem Gerouxem se po startu usadil na druhém místě za šancovým Collected, v oblouku před cílovou rovinou přešel do čela a pomyslnou cílovou pásku protrhl s náskokem 2 1/2 délky. Druhý West Coast (Flatter), který do dostihu nastupoval jako druhý favorit, se na Gun Runnera nalepil ještě v oblouku a v cílové rovince mu pokoušel vzdorovat, nakonec ale odešel poražen. Dlouhých 10 3/4 délky dělilo zbytek pole, ze kterého se ukázal nejsilnější Gunnevera (Dialed In). 

Díky sedmimiliónové dotaci určené vítězi končí Gun Runner dostihovou kariéru s celkovým ziskem 15,988.500 $, k nimž potřeboval 19 startů, ze kterých 12 proměnil ve vítězství, 3x doběhl druhý a 2x třetí.

Gun Runner, který na Three Chimneys bude připouštět za 70.000 €, je synem Gr.1 vítěze argentinského původu Candy Ride (Ride The Rails), matka Quiet Giant (Giant's Causeway) vyhrála Gr.2 Molly Pitcher Breeders' Cup Handicap a je polosestrou 6 blacktype koní včetně vítěze Breeders' Cup Classic z roku 2005 Saint Liama (Saint Ballado). (miv)      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking