GPdeparis 2021Ačkoliv letošnímu tříletému ročníku zatím dle hodnocení WBRR jistě vládne coolmorský St Mark's Basilica (Siyouni), v godolphinském HURRICANE LANE (Frankel) mu roste silná konkurence. Ryzák, který z 5 dosavadních startů zaznamenal jedinou porážku v Epsom derby, kde doběhl čtvrtý, dnes přidal další triumf v Grand Prix de Paris (Gr.1, 3, 2400 m, 600.000 €) v Longchamp.

 
A to triumf naprosto suverénní. William Buick usadil favorizovaného hřebce na druhé místo, z něhož se čtyřdélkovou ztrátou sledoval tempo udávajícího coolmorského The Mediterranean (Galileo), 450 metrů před cílem od něj vedení převzal a pak již jen nikým neohrožován cválal vstříc druhému Gr.1 vítězství. Šest délek za ním doběhl druhý Wordsworth (Galileo) z ballydoylské centrály, třetí peníze patřily vítězi ascotských King Edward VII Stakes (Gr.2) Alenquerovi (Adlerflug).

Za 200.000 gns zakoupený vítěz Irish derby (Gr.1) Hurricane Lane je 16. Gr.1 vítězem, kterého na dráze neporažený Frankel dal ve svých úvodních 4 ročnících. Matka Gale Force (Shirocco) vyhrála listed Prix Denisy a dosud má na dráze dva startující potomky. Druhým je o rok starší Hurricane Laneova pravá sestra Frankel's Storm, která zvítězila ve dvou i třech letech v Anglii a umístila se v listed v Německu. Bába Hannda (Dr Devious), irská vítězka, je matkou vítězky British Champions Fillies & Mares Stakes (Gr.1) Seal of Approval (Authorized). (miv)


      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net