SnowfallPo excelentním výkonu v Epsom Oaks, kde soupeřkám nadělila 16 délek, nemohla do dnešních Juddmonte Irish Oaks (Gr.1, 3 kl., 2400 m) odskakovat jako favoritka žádná jiná klisna než Snowfall (Deep Impact). Důvěru ve svěřenkyni Aidana O'Briena, nastupující v kurzu 2:7, umocňoval i fakt, že v poli 8 klisen byly jen 2, které netrénoval některý z O'Brienů.

 
Koncert ballydoylské centrály rozjela outsiderka La Joconde (Frankel), jejíž úlohou bylo dělat tempo. Pod Emmetem McNamarou se této role chopila až příliš poctivě a brzo si vypracovala až šestidélkový náskok před polem, v němž na čtvrtém místě na bariéře čekala na svůj okamžik Snowfall. Onen okamžik přišel v cílové rovině, kdy sice chvilku neměl Ryan Moore v jejím sedle volnou cestu, ale poté, co mu ji uvolnil jeden ze stájových kolegů, přešla Snowfall suverénně do vedení a nikým neohrožována cválala vstříc dalšímu úspěchu. Dlouhých 8 1/2 délky za ní skončila stájová kolegyně Divinely (Galileo), třetí doběhla Nicest (American Pharoah) z lotu Donnachy O'Briena a čtvrtá Aidanova Willow (American Pharoah).

Klisna je šestou vítězkou Irish Oaks připravovanou Aidanem O'Brienem, jemuž se již třikrát podařilo v jedné sezóně získat obě Oaks, po triumfu s Alexandrovou v roce 2006 podruhé se stejnou klisnou.

Nepřehlédněte: Sleeping Indian má dalšího blacktype vítěze. Opět se prosadil v roli mateřského otce

Dvojnásobná Oaks vítězka Snowfall se narodila v Japonsku, kam její matka Best In The World (Galileo), vítězka Give Thanks Stakes (Gr.3) patřící majitelům Coolmoru, odcestovala na připuštění k nyní již zesnulému Deep Impactovi (Sunday Silence). Best in The World, která je pravou sestrou třetí v cíli Divinely, je dcerou vítězky Matron Stakes (Gr.1) či Lockinge Stakes (Gr.1) Red Evie (Intikhab), která se v chovu prosadila famózní Found (Galileo), vítězkou Breeders' Cup Turf (Gr.1) či Prix de l'Arc de Triomphe. Snowfall je pátým blacktype vítězem ze spojení Deep Impacta s Galileovou dcerou a druhým klasickým vítězem z tohoto spojení po vítězi 2000 Guineas a současném coolmorském plemeníkovi Saxon Warrior.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net