V loňském roce neporažený slovenský Kůň roku Opasan (French Navy), vítěz 100. Českého derby, zítra poprvé otestuje svou třídu v dostihu kategorie blacktype. Svěřenec trenéra Jozefa Chodúra se postaví na start listed Prix Hubert Baguenault de Puchesse (L, 4+, 2400 m, 52.000 eur) a v jeho sedle bude opět Radek Koplík.


V poli sedmi koní je slovenský šampión jediným koněm, který nemá status blacktype koně - 5 jeho soupeřů už blacktype dostih vyhrálo a šestý se v něm alespoň umístil. V dostihu, v němž před 3 lety začal suverénním vítězstvím svou cestu po evropských blacktype dostizích Nagano Gold (Sixties Icon) a v němž loni obsadil šesté místo Boomboom Kiss (Kentucky Dynamite), bude čelit soupeřům s francouzskými ratingy od 44 do 46 kg. Ten nejvyšší má šestiletý Ateem (Dark Angel), který loni obsadil druhé místo, na startce je ale i obhájce vítězství Good Question (Manduro).

Dostih startuje v 15.00 a lze jej volně sledovat na www.france-galop.com  po bezplatné registraci. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net