treviso fotoOpět spokojený může být s výsledky výpravy do italského Trevisa Josef Váňa. Všichni jím vyslaní koně dnes doběhli pod vedením jeho syna Josefa na dotovaném místě, přičemž Ilion a Mazhilis domů vezou druhá místa. A další vítězství do zdejšího šampionátu získal Josef Bartoš.

Jako první se z českých zástupců vydal na start v Premio Piazza del Quartiere Latino (záznam), siepi na 3000 metrů, Flashing Numbers (Polish Numbers). Josef Váňa vedl zástupce stáje Polar-Sportovní služby- Váňa v poli šesti koní na druhém místě za Palmierem (Brier Creek). Dostih se jako obvykle významně zrychlil v posledním oblouku, kde se dostával do čela desetinový favorit Y Me Rebelo (Key of Luck) s Raffaele Romanem, který triumfoval o sedm délek před Delicieuxem (One Cool Cat) s Josefem Bartošem. Flashing Number se ocitl v poslední zatáčce na čtvrtém místě, které mu patřilo i v cíli, s odstupem 26 délek na vítěze. Na dalším místě do cíle doběhl slovenský Patriot (Tiger Hill) s Jaroslavem Myškou.

Po minulém vítězství šel na start Premio Francesco Deriu (cross-country na 3500 metrů)(záznam) s velkými nadějemi Ilion (Jape) s Josefem Váňou. Dostih vodil Josef Bartoš s bílým Pirayou a Ilion se v první části dostihu pohyboval okolo druhého až třetího místa, zatímco v závěrečné třetině cválal na čtvrtém místě. Na konci poslední zatáčky přišli k Pirayovi Chic Anti Chock a také Ilion. Lepší finiš měl tentokrát Chic Anti Shock (Hawk Wing) vedený multišampionem Romanem, který nakonec o třičtvrtě délky vyhrál. Český zástupce ale nesl v dostihu o kilo a půl více. Smůla potkala minule druhého slovenského Cardama s Jaroslavem Myškou, kteří měli na jedné z překážek pád.

Po třech týdnech se od svého výborného překážkového debutu na zdejší dráze opět ukázal italskému publiku reprezentant stáje Köi Dent Mazhilis (Country Reel). V rychlé Premio Ass. Nazionale Cavalleria, siepi na 3500 metrů (záznam), se zásluhou Carosia (Jeremy) šestihlavé pole již na začátku dostihu hodně roztáhlo. Jako jediný držel krok s leaderem dostihu právě Mazhilis, který dokonce po polovině dostihu převzal vedení a místy utíkal soupeřům až s desetidélkovým náskokem, ale v posledním oblouku ho dostihl Josef Bartoš v sedle favorizovaného Barnaba (Faslizev) a již při výběhu do cílové roviny přešel do vedení. V posledních třech startech neporažený Barnabo nakonec zvítězil nad Mazhilisem o 10 délek. (mze)