Dnes odpoledne na závodišti v německém Magdeburgu načal svoji pátou sezónu v roli trenéra René Vinklárek, kterým vyslal pětiletého hnědáka Southern Dancera (Areion) do Preis der SWM Magdeburg na trati 1800 metrů. Hřebec jako největší outsider v poli (37:1) přišel do cíle šestý blízko vítězi.

V handicapovém dostihu se sešlo na startu dvanáct koní. Patrick Gibson v sedle reprezentanta Stall Classic und Dr. Harald Roelen Southern Dancera, který již v Německu pod Vinklárkovým vedením čtyřikrát vyhrál, dobře odstartoval a téměř celý dostih se držel na druhém místě. V cílové rovině bojovalo o vítězství několik koní a ještě 100 metrů před cílem se zdálo, že by mohl být i třetí, ale nakonec bojoval o páté místo a boj o něj prohrál o pouhý krk. Na vítězného Timorow ztrácel Southern Dancer v cíli dvě a čtvrt délky, když všem svým přemožitelům poskytoval hmotnostní výhodu.

Filip Minařík si do šampionátu jezdců připsal další dvě vítězství a v Magdeburgu vyhrála i amatérka Olga Laznovska. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking